October 22 2019 07:52:18

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. O godz. 11.00 została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Marian Hofman. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Żurawica, oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej wzbogaciła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. Po liturgii nastąpiło uroczyste nadanie rondu w Żurawicy imienia Księdza Prałata Stanisława Burczyka, następnie wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy na dalszą część uroczystości. Poszczególne delegacje, w tym również nasza szkoła, złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową. W uroczystościach ZSP nr 1 reprezentował dyrektor p. Jan Semków oraz wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz nauczycielami i uczniami Wystawiliśmy również dwa poczty sztandarowe: Sztandar Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego i Sztandar Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski. W poczcie sztandarowym Gimnazjum stali: Kacper Płocica, Kinga Wojnarowicz i Monika Stankiewicz, a w poczcie SP: Artur Samborski/Maciej Łuc, Natalia Wojtaszek i Anna Knapik.