Stycznia 29 2022 11:04:53
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
XII KWIETNIOWE SPOTKANIA Z JULIUSZEM SŁOWACKIM
XII edycja „Kwietniowych Spotkań z Juliuszem Słowackim” odbyła się – jak co roku – w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu Nie obyłoby się oczywiście bez udziału naszych uczniów! I to udziału na bardzo wysokim poziomie i z dużymi sukcesami. W poszczególnych kategoriach tego Wojewódzkiego Konkursu uczestniczyło aż 9 reprezentantów naszej szkoły.
Chlubnie ogłaszamy wyniki:
I miejsce - w kategorii KOMIKS Weronika Jędruch, kl. III c,
II miejsce – w kategorii POEZJA ŚPIEWANA – duet Aleksandra Koszelik, kl. III c i Martyna Stadnik, kl. III a
II miejsce – w kategorii WIEDZA O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO Julia Furtak, kl. III c
• III miejsce – w kategorii WIEDZA O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO Amelia Wywrot, kl. III b
Serdecznie gratulujemy!
KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ
REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
ZAPROSZENIE

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie
Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy
Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów szkół podstawowych
(kl. VII– VIII i III gimnazjalne),
mieszkańców oraz wszystkich miłośników historii
na konferencję i wystawę IPN upamiętniającą:
79 rocznicę Zbrodni Katyńskiej
Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. (piątek)
o godz. 9.30 w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy


Zobacz program>>>

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA TOLKIENA
25 marca 2019 roku w naszej szkole już po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania Tolkiena. W ramach tego święta w czytelni odbył się Turniej klas ze znajomości książki „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Siedem drużyn z klas VI-VIII i III gimnazjum zmierzyło się z pytaniami konkursowymi podzielonymi na trzy części: część pierwsza – pytania otwarte, część druga – zagadki Golluma, część trzecia – pytania związane z cytatami z książki. Największą wiedzą związaną z Bilbo Bagginsem i jego wyprawą wykazała się drużyna z klasy III a gimnazjum w składzie: Patrycja Słabik i Arek Jabłecki. Drugie miejsce ex aequo otrzymała reprezentacja klasy VIIa - Miriam Prucnal i Nicole Kiełtyka i klasy III c gimnazjum – Dawid Kocik, Maciej Łocha, Michał Bodzioch. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna z klasy III b gimnazjum w składzie: Karol Popowicz i Damian Sroka. Zwycięzcy odebrali dyplomy dla klasy, sami zaś cieszyli się otrzymanymi słodyczami.
W tym dniu nie zabrakło również głośnego czytania fragmentów książki Johna Ronalda Reula Tolkiena. Uczennice klasy VIIa Miriam Prucal i Nicole Kiełtyka z pełnym zaangażowaniem czytały w klasach fragmenty przygód Bilba Bagginsa, głównego bohatera „Hobbita”. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zachęci wszystkich do zgłębienia cudownego, pełnego magii i czarów świata książek Johna Ronalda Reula Tolkiena.
PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
PONIEDZIAŁEK - 18.03.2019
07.40 - 09.15 - lekcje zgodnie z planem
09.25 - 12.10 - nauki rekolekcyjne w szkole dla uczniów klas 0-VIII i III gimnazjum
pozostałe lekcje zgodnie z planem

WTOREK - 19.03.2019
07.40 - 09.15 - lekcje zgodnie z planem
09.15 - 09.40 - obiad dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum
09.50 - wymarsz uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum do kościoła
10.20 - Droga Krzyżowa
11.00 - Msza św. Odpustowa
po mszy św. uczniowie rozchodzą się do domów
uczniowie klas 0-III - lekcje zgodnie z planem
ROZSTRZYGNIĘCIE V EDYCJI GMINNEGO KONKURSU "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"
4 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy odbyło się uroczyste rozstrzygniecie V edycji konkursu historyczno-informatycznego „Żołnierze Wyklęci”, zorganizowanego przez Wójta Gminy Żurawica pana Tomasza Szeleszczuka i Dyrektora ZSP nr 1 pana Jana Semków. Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych i klas 7 i 8 SP z terenu Gminy Żurawica. Dyrektor Szkoły przywitał przybyłych gości oraz uczestników konkursu. Swoją obecnością zaszczycili nas również, dr Grzegorz Szopa i pan Wojciech Koba, syn „Wyklętego” majora Władysława Koby, który opowiedział nam o losach swojego ojca. Konkurs cieszy się rokrocznie dużą popularnością, ponieważ w tej edycji udział wzięło 35 uczniów. Z dumą ogłaszamy, że nasza uczennica Monika Stankiewicz zajęła 1 miejsce, a Martyna Smolak otrzymała wyróżnienie. Ogłoszenie wyników poprzedzone było wystąpieniem naszych uczniów, którzy przygotowali montaż słownym- muzyczny upamiętniającym Żołnierzy Niezłomnych. Następnie pan Dyrektor, pan Wójt i Ksiądz dr Marian Hofman wręczyli laureatom nagrody rzeczowe i pieniężne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta gminy Żurawica.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
1 marca 2019 roku w przypadający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca tych, którzy po 1945 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni, a za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę- życie. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klasy 3b w składzie: Amelia Wywrot, Kinga Wojnarowicz, Julia Szczypel, Monika Stankiewicz, Emilia Wasilewska, Magdalena Szumełda, Karol Popowicz, Dawid Sroka, Kacper Płocica, Młodzież poprzez prezentację, filmik, recytowane wiersze, podkreśliła, że Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.
KONCERT KOLĘD HARCERSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ
W sobotni wieczór 2 lutego 2019 r. w auli ZSP nr 1 w Żurawicy mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego Koncertu Kolęd w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej pod batutą Pana Jana Łaskarzewskiego. Organizator i gospodarz koncertu, Pan Jan Semków - Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Żurawicy, zadbał o jak najwyższy poziom artystyczny koncertu i odpowiedni przekaz. Przybyli mieszkańcy miejscowości, uczniowie szkoły oraz grono zaproszonych gości. W przemówieniach szanownych gości padło wiele ciepłych słów odnośnie inicjatywy dotyczącej 20- letniej działalności Orkiestry. Koncert poprowadzili uczniowie Oliwia Buksa i Kacper Płocica, a oprócz tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych widzowie mogli usłyszeć bardziej współczesne pieśni świąteczne w ciekawych aranżacjach.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Informujemy, że w czwartek, 31 stycznia 2019 roku odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami.
Porządek zebrania:
godz. 17.00 - spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas 0-VII w salach lekcyjnych
godz. 17.00 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum w auli szkolnej, następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych
Serdecznie zapraszamy
PORANEK "NOWE NARKOTYKI. STOP DOPALACZOM"
23 stycznia w auli naszej szkoły odbył się poranek edukacyjno-profilaktyczny "Nowe narkotyki. STOP DOPALACZOM". Celem spotkania było wzbogacenie i szerzenie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania substancji psychoaktywnych, w szczególności "dopalaczy" oraz wzmocnienie zachowań asertywnych. W poranku uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
KONKURS Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy serdecznie uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum do udziału w Konkursie na Prezentację Multimedialną „Działamy razem na rzecz bezpieczeństwa w Internecie” pobierz Regulamin Konkursu.
DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 3,022,611 Unikalnych wizyt