Stycznia 29 2022 10:29:36
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SUKCES WOKALNY
W dniu 11 stycznia 2019 r. w kościele św. Stanisława Biskupa w Przemyślu - Lipowicy odbyła się V jubileuszowa edycja konkursu kolęd i pastorałek „Bosco kolędować Jezusowi". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 c Aleksandra Koszelik, która w kategorii soliści zajęła zaszczytne III miejsce. Patronat honorowy nad konkursem objął Metropolita Przemyski Abp Adam Szal, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk i Inspektor Salezjanów ks. Adam Parszywka. Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel muzyki pan Wiesław Semków. Serdecznie gratulujemy.
Fot. Archiwum organizatorów
ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE
15 stycznia uczniowie klas trzecich gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Podczas zajęć zdobywali wiedzę na temat zawodów oraz kierunków kształcenia proponowanych przez szkołę. Pod kierunkiem nauczycieli mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodzie na kierunku technik fotografii i multimediów, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz fryzjer.
POKAZ HISTORYCZNY
09.01.2019 r. do naszej szkoły przyjechali panowie z Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” i zaprezentowali pokaz historyczny pt. "Ku niepodległej". Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. W sposób barwny i wesoły z udziałem naszych uczniów opowiedzieli sytuację pod zaborami oraz rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość "postrzelać" i poleżeć na noszach. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.
ORSZAK TRZECH KRÓLI W ŻURAWICY
„Odnowi oblicze ziemi” pod tym hasłem w dniu 6 stycznia 2019 r. w przez Żurawicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość została zorganizowana po raz pierwszy, a zimowa aura nie przeszkodziła mieszkańcom miejscowości i gminy, aby licznie uczestniczyć w Orszaku. W orszaku brali udział również żołnierze z 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy. Uczestnicy przemarszu otrzymali korony, nalepki i śpiewniki ułatwiające wspólne kolędowanie. Organizatorami Orszaku Trzech Króli był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy, Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy, oraz parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Motywem przewodnim OTK 2019 były słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas homilii na Placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r. W ten sposób te uliczne jasełka stały się nie tylko wydarzeniem kulturalnym czy artystycznym, ale są przede wszystkim zachętą do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, do walki dobra ze złem i osobistej pracy nad przemianą własnych serc.
ZAPROSZENIE
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy i Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy, we współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli w Warszawie, zapraszają Mieszkańców Gminy Żurawica 6 stycznia 2019 roku na Mszę Świętą o godzinie 11:00 w Kościele p.w. NPNMP w Żurawicy.
Po Eucharystii odbędzie się ulicami Żurawicy Orszak Trzech Króli, który zostanie zakończony Jasełkami w Polskim Domu Katolickim. Podobne uroczystości organizowane będą w 700 miejscowościach w Polsce.

Zachęcamy Mieszkańców do udziału w uroczystości, przebrania jasełkowego dzieci i dorosłych. Zapewniamy korony królewskie, które będziemy rozdawać pod kościołem, śpiewniki, nalepki i sztandary.
Organizatorzy
WIGILIA SZKOLNA 2018
Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole miała miejsce tradycyjna już wigilia szkolna. 21 grudnia 2018 r. w auli zgromadziliśmy się po to, aby wspólnie wyrazić radość związaną z nadejściem Chrystusa. Po obejrzeniu Jasełek, przygotowanych przez naszych uczniów, wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Ważnym elementem spotkania była modlitwa i odczytanie przez księdza Mariana Hofmana fragmentów Ewangelii św. Łukasza. Życzenia świąteczno-noworoczne złożył ks. dziekan dr Marian Hofman oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jan Semków. Pani Dyrektor Renata Drewniak z kolei, przekazując opłatki przewodniczącym wszystkich klas, zaprosiła społeczność szkolną do – pięknie udekorowanych przez uczniów – stołów wigilijnych znajdujących się na hali sportowej. W ten wyjątkowy dzień gościliśmy również Sekretarza Gminy p. Ryszarda Kosteleckiego i Przewodniczącego Rady Gminy p. Macieja Gałuszkę, który wręczył nagrody i dyplomy uczniom w dwóch konkursach plastycznych: „Na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową” i „Jakie są anioły”. Wszyscy mieliśmy okazję podzielić się opłatkiem oraz zasmakować dań przygotowanych przez kuchnię szkolną: barszcz z uszkami, pierogi, ryba, kompot, ciasta, owoce. Wigilia z pewnością wzbudziła w naszej szkolnej rodzinie poczucie jedności i wspólnoty.
ŻYCZENIA

Gdy nadejdą Święta Bożego Narodzenia
niech radość, szczęście i spokój
zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy 2019 Rok przyniesie
pomyślność i szczęście każdego dnia.

WIECZERZA WIGILIJNA DLA SAMOTNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ŻURAWICA
Dnia 16 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy, odbyło się spotkanie opłatkowe, przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurawicy. Była to bardzo wzruszająca i uroczysta kolacja wigilijna połączona z występami uczniów naszej szkoły. Świąteczny montaż słowom artystyczny przygotowały panie Agnieszka Andrach i Agnieszka Wojtaszek wraz z uczniami klasy IIIb gimnazjum i klasy IVa SP.
Ksiądz Dziekan Marian Hofman rozpoczął to wyjątkowe spotkanie modlitwą, złożył też wszystkim przybyłym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Następnie wszystkich gości przywitał pan Tomasz Szeleszczuk Wójt Gminy Żurawica, zachęcając do wspólnego świętowania. Po występach artystycznych, które roznieciły żar świątecznej atmosfery, zebrani zaczęli dzielić się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego. Jak na wieczerzę wigilijną przystało, na stołach nie zabrakło smacznych tradycyjnych potraw.
GMINNE MIKOŁAJKI 2018
Dnia 15 grudnia w hali sportowej ZSP nr 1 odbyły się Gminne Mikołajki dla wszystkich dzieci z naszej gminy. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 oraz Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy, to organizatorzy tegorocznych Mikołajek, które są szczególnym dniem, dla każdego dziecka. Dzieci mogły skorzystać z zjeżdżalni, dmuchawców, trampolin. Wielkim zainteresowaniem u najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy. Zabawy, gry i tańce prowadzili animatorzy, którzy wcielali się w postacie bajkowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się Elza i jej pomocnice Myszka Miki i Elf. Po grach i zabawach zadowolone i uśmiechnięte dzieci zajadały się popcornem i watą cukrową. Zabawa była bardzo udana i mamy nadzieję, że Gminne Mikołajki staną się rokroczną tradycją.
KONCERT PROFILAKTYCZNY
12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny Arka Zawilińskiego – bluesmana, – autora muzyki, gitarzysty, który posługuje się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Muzyk opowiedział o sobie i swojej artystycznej drodze. Mówiąc o pasji do gitary, zachęcał młodych ludzi do bycia kreatywnym i chętnym do rozwijania własnych pasji. Przestrzegał dzieci i młodzież przed sięganiem po używki. Zachęcał do bycia odpowiedzialnym. Swoje wypowiedzi przeplatał granymi na gitarze utworami. W koncercie uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum. Koncert odbył się z inicjatywy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żurawicy.
ZAPROSZENIE
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 3,022,603 Unikalnych wizyt