May 23 2019 19:37:58
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że 22 listopada 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy!

GMINNE OBCHODY 11 LISTOPADA
11 LISTOPADA 2018 w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, w kościele parafialnym w Żurawicy Dolnej o godz. 11.00 została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy naszej szkole. Po liturgii wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy, aby oddać hołd poległym za Ojczyznę i złożyć symboliczne wiązanki pod tablicą pamiątkową. Dyrektor szkoły p. Jan Semków oraz Wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz z uczennicami Julia Drewniak i Dagmarą Pytlak, oraz p. Moniką Bielas i Harcerzami złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Nasze szkoła wystawiła również trzy poczty sztandarowe: poczet sztandarowy ze sztandarem Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasze gimnazjum się opiekuje.
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, rozdawanie kotylionów, przygotowywanie flag – tak między innymi 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczcili nasi uczniowie. W piątek, 9 listopada, o godz. 11:11 z placu przed Szkołą Podstawową można było usłyszeć hymn państwowy. Uczniowie ci starsi i młodsi odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, ta akcja ministerstwa Rekord dla Niepodległej była ciekawą lekcją historii oraz wyrazem naszej dumy i patriotyzmu z Biało – Czerwonej.
AKCJA "ROZDAJEMY KOTYLIONY"
W piątek 9 listopada 2018 r. uczniowie klasy 3b rozdawali społeczności szkolnej przygotowane przez siebie kokardy, zwane również kotylionami. Biało – czerwona z orłem w sercu, kokarda narodowa, to patriotyczny symbol każdego Polaka i Polki. W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, każdy powinien mieć ją przypiętą do swojej piersi i pokazać światu, że można być dumnym i godnie reprezentować biało-czerwone barwy.
MOJA NIEPODLEGŁA 1918-2018
8 listopada 2018 r. w auli naszej szkoły odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem nasz kraj odzyskał suwerenność. Haniebny układ trzech mocarstw, doprowadził w latach 1772, 1793 i 1795 do tego, że Rzeczpospolita przestała istnieć. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej. Prowadzący uroczystość Amelia Wywrot i Karol Żelak, wprowadzili nas w tematykę i atmosferę listopada 1918 r. Przygotowany przez uczniów naszej szkoły montaż słowno-muzyczny wywarł na nas duże wrażenie. Następnie wszyscy zebrali uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Nasi uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i zapałem, pokazując jak ważna jest znajomość pieśni patriotycznych, które stanowią dziedzictwo kulturowe narodu.
KONFERENCJA "O NIEPODLEGŁOŚCI RAZ JESZCZE"
07 listopada 2018 r. uczniowie klasy IIIb udali się wraz Panią Martą Lubas i Agnieszką Wojtaszek na konferencję historyczną, dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu. Jest to już kolejne przedsięwzięcie, wpisujące się w roczne przygotowania do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednak tym razem, oprócz zagadnień historycznych, poruszono również tematy z dziedziny literatury i teologii powiązane z wolnością człowieka oraz narodu. W programie konferencji znajdowany się następujące referaty:
O niepodległość i granicę wschodnią 1918-19
Bądź wierny Idź – literackie drogi do niepodległości
Wolność w nauczaniu Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny
WYNIKI KWESTY 2018
Kwesta 2018 przeprowadzona 1 listopada na żurawickim cmentarzu jak w poprzednich latach roku została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Żurawica, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Dzięki tym staraniom zostanie przeprowadzona renowacja Krzyża na cmentarzu w Żurawicy. 05.11.2017 p. Agnieszka Wojtaszek, uczniowie klasy VIII b: Natalia Wojtaszek, Ewelina Kaznowska, Gabriela Grabowska i Jakub Urban udali się do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, aby komisyjnie otworzyć puszki i przeliczyć zebrane pieniądze.

Z wielką dumą ogłaszamy, udało się zebrać 3661,39 zł
Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za wsparcie.
ZBIÓRKA CARITAS
Szkolne Koła Caritas działające w naszej szkole od 2017 roku, zrzesza dzieci i młodzież w celu niesienia pomocy potrzebującym w środowisku szkolnym. Wychowując do czynnej miłości bliźniego i kształtują wrażliwość dzieci i młodzieży na potrzeby innych poprzez wspólnotowe działanie. Uczniowie zrzeszeni w Kołach włączają się w akcje prowadzone przez Caritas, ale też organizują własne zbiórki. W skład SKC wchodzą chętni uczniowie, pod opieką : p. Anny Pstrąg- Fac i ks. Krzysztofa Mierzejewskiego.
31 października 2018 r., uczniowie SKC z klas 8a, 8b, 7a wraz z nauczycielami: Janem Semków, Krzysztofem Blicharskim, Anną Pstrąg – Fac i Agnieszką Wojtaszek, kwestowali na żurawickim cmentarzu, zebrane datki przekażą dla potrzebujących dzieci.

Wszystkim darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY
ŚWIĘTO WSZYSTKICH ZMARŁYCH
"Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.
A choć ich życia płomień zgasł,
to myśli o nich są przecież w nas”


W poniedziałek 29 listopada 2018 r., uczniowie klas Vb, VIIIb, VIIa, VIb udali się na cmentarz w Żurawicy, by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli uczących w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły: Śp. Lucyny Madejowskiej – Ziemniak, Ireny Weiss, małżeństwa Pedio, Marii Ryglowskiej i Walentyny Miciak. Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych bliskich zmarłych. Na ich grobach zapalamy znicze – dowód naszej miłości, przyjaźni i wspomnień.
KWESTA 2018
1 listopada 2018 r. w Święto Wszystkich Świętych dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy już po raz czwarty kwestowali na Cmentarzem Komunalnym w Żurawicy na rzecz renowacji Krzyża znajdującego się w centralnej części cmentarza.„Kwesta 2018” tak jak w poprzednim roku została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Żurawica, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Dzięki tym staraniom zostanie przeprowadzona renowacja Krzyża, a sama idea kwestowania na rzecz zabytkowych nekropolii służy promowaniu idei wolontariatu i tym samym zachęca młodzież do podejmowania wspólnych międzypokoleniowych inicjatyw. Naszą społeczność szkolną w kwestowaniu reprezentowali: Dyrektor Jan Semków, vice-dyrektor Renata Drewniak, nauczyciele: Barbara Stadnicka, Agnieszka Wojtaszek, Krzysztof Blicharski, uczniowie: Monika Stankiewicz, Kinga Wojnarowicz, Magdalena Szumełda, Aleksandra Lula, Julia Drewniak, Dawid Kuczwał, Natalia Wojtaszek, Filip Bijan, Klaudia Dzierżawin, Mikołaj Nehrebecki, Kinga Ochota i Piotr Kucharski.
AKCJA "OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY"
W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych w poniedziałek 29.10.2018 r. uczniowie klas: 5b, 6b, 8b i 7a, jak rokrocznie, pod opieką Pań Barbary Stadnickiej, Agnieszki Wojtaszek, Jolanty Beer i Pana Krzysztofa Blicharskiego, udali się na Cmentarz Komunalny w Żurawicy Dolnej, aby porządkować opuszczone groby i uczcić pamięć zmarłych weteranów wojennych pochodzących z naszej miejscowości. Zaangażowani w akcje uczniowie w październiku zorganizowali na terenie naszej szkoły zbiórkę zniczy, które następnie zapalili na nagrobkach. Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, przynosząc ze sobą przybory do sprzątania, znicze i kwiaty. Podzieleni na kilka grup udali się w wyznaczone miejsca, porządkując groby min. śp. ppor. Leona Klementowicza- weterana Powstania Styczniowego, którym nasza szkoła się opiekuje, kpt. Juliana Ustrzyckiego- legionisty Józefa Piłsudskiego, Edmunda Majchrzaka czy pomnik ku czci Poległych Żołnierzy podczas I i II Wojny Światowej. Zapaliliśmy również symboliczne światełka na grobach naszych zmarłych już nauczycieli.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,583,127 Unikalnych wizyt