Stycznia 29 2022 12:07:41
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
22.11.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Dietetykiem p. Magdaleną Świetlicką Trenerem Wellness. Pani Magda, przeprowadziła dla klas 0-III oraz dla rodziców, spotkanie na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i roli sportu w naszym życiu. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać, oraz, że słodycze i śmieciowe jedzenie mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO RZESZOWA
19 listopada b.r. klasa 3a, 3b i 3c wraz z wychowawcami p. Agnieszką Wojtaszek, p. Markiem Jaremczukiem i p. Martą Lubas wyruszyli do Rzeszowa. Uczniowie aktywnie spędzili czas w parku trampolin FlyParku, następnie udali się na seans filmowy do kina Millenium. Wszyscy zadowoleni z miło spędzonego czasu w godzinach popołudniowych wrócili do Żurawicy.
KONKURS "POLSKA, MOJA OJCZYZNA"
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ”Polska, moja Ojczyzna”. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów, wpłynęło 45 prac plastycznych, które można podziwiać w naszym szkolnym holu. Jury w składzie, Panie: Dorota Cwynar, Marta Lubas i Agnieszka Wojtaszek, wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych:
W kategorii klas 0-III przyznano:
I miejsce - Alicja Szumełda  kl. 0 i Maja Welcz kl. 3a
II miejsce - Milena Szymańska kl. 0 i Julia Chura kl. 1b
III miejsce - Filip Jucha kl. 0, Milena Skwarek kl. 2a i Weronika Sitarz kl. 3a
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że 22 listopada 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy!

GMINNE OBCHODY 11 LISTOPADA
11 LISTOPADA 2018 w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, w kościele parafialnym w Żurawicy Dolnej o godz. 11.00 została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy naszej szkole. Po liturgii wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy, aby oddać hołd poległym za Ojczyznę i złożyć symboliczne wiązanki pod tablicą pamiątkową. Dyrektor szkoły p. Jan Semków oraz Wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz z uczennicami Julia Drewniak i Dagmarą Pytlak, oraz p. Moniką Bielas i Harcerzami złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Nasze szkoła wystawiła również trzy poczty sztandarowe: poczet sztandarowy ze sztandarem Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasze gimnazjum się opiekuje.
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, rozdawanie kotylionów, przygotowywanie flag – tak między innymi 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczcili nasi uczniowie. W piątek, 9 listopada, o godz. 11:11 z placu przed Szkołą Podstawową można było usłyszeć hymn państwowy. Uczniowie ci starsi i młodsi odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, ta akcja ministerstwa Rekord dla Niepodległej była ciekawą lekcją historii oraz wyrazem naszej dumy i patriotyzmu z Biało – Czerwonej.
AKCJA "ROZDAJEMY KOTYLIONY"
W piątek 9 listopada 2018 r. uczniowie klasy 3b rozdawali społeczności szkolnej przygotowane przez siebie kokardy, zwane również kotylionami. Biało – czerwona z orłem w sercu, kokarda narodowa, to patriotyczny symbol każdego Polaka i Polki. W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, każdy powinien mieć ją przypiętą do swojej piersi i pokazać światu, że można być dumnym i godnie reprezentować biało-czerwone barwy.
MOJA NIEPODLEGŁA 1918-2018
8 listopada 2018 r. w auli naszej szkoły odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem nasz kraj odzyskał suwerenność. Haniebny układ trzech mocarstw, doprowadził w latach 1772, 1793 i 1795 do tego, że Rzeczpospolita przestała istnieć. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej. Prowadzący uroczystość Amelia Wywrot i Karol Żelak, wprowadzili nas w tematykę i atmosferę listopada 1918 r. Przygotowany przez uczniów naszej szkoły montaż słowno-muzyczny wywarł na nas duże wrażenie. Następnie wszyscy zebrali uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Nasi uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i zapałem, pokazując jak ważna jest znajomość pieśni patriotycznych, które stanowią dziedzictwo kulturowe narodu.
KONFERENCJA "O NIEPODLEGŁOŚCI RAZ JESZCZE"
07 listopada 2018 r. uczniowie klasy IIIb udali się wraz Panią Martą Lubas i Agnieszką Wojtaszek na konferencję historyczną, dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu. Jest to już kolejne przedsięwzięcie, wpisujące się w roczne przygotowania do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednak tym razem, oprócz zagadnień historycznych, poruszono również tematy z dziedziny literatury i teologii powiązane z wolnością człowieka oraz narodu. W programie konferencji znajdowany się następujące referaty:
O niepodległość i granicę wschodnią 1918-19
Bądź wierny Idź – literackie drogi do niepodległości
Wolność w nauczaniu Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny
WYNIKI KWESTY 2018
Kwesta 2018 przeprowadzona 1 listopada na żurawickim cmentarzu jak w poprzednich latach roku została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Żurawica, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Dzięki tym staraniom zostanie przeprowadzona renowacja Krzyża na cmentarzu w Żurawicy. 05.11.2017 p. Agnieszka Wojtaszek, uczniowie klasy VIII b: Natalia Wojtaszek, Ewelina Kaznowska, Gabriela Grabowska i Jakub Urban udali się do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, aby komisyjnie otworzyć puszki i przeliczyć zebrane pieniądze.

Z wielką dumą ogłaszamy, udało się zebrać 3661,39 zł
Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za wsparcie.
ZBIÓRKA CARITAS
Szkolne Koła Caritas działające w naszej szkole od 2017 roku, zrzesza dzieci i młodzież w celu niesienia pomocy potrzebującym w środowisku szkolnym. Wychowując do czynnej miłości bliźniego i kształtują wrażliwość dzieci i młodzieży na potrzeby innych poprzez wspólnotowe działanie. Uczniowie zrzeszeni w Kołach włączają się w akcje prowadzone przez Caritas, ale też organizują własne zbiórki. W skład SKC wchodzą chętni uczniowie, pod opieką : p. Anny Pstrąg- Fac i ks. Krzysztofa Mierzejewskiego.
31 października 2018 r., uczniowie SKC z klas 8a, 8b, 7a wraz z nauczycielami: Janem Semków, Krzysztofem Blicharskim, Anną Pstrąg – Fac i Agnieszką Wojtaszek, kwestowali na żurawickim cmentarzu, zebrane datki przekażą dla potrzebujących dzieci.

Wszystkim darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 3,022,626 Unikalnych wizyt