February 16 2019 21:05:56
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
2 PUŁK PANCERNY - PATRON GIMNAZJUM
Dnia 5 października 2018 r. nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę nadania imienia 2 Pułku Pancernego Gimnazjum w Żurawicy. Aby przybliżyć losy tej pancernej jednostki, uczniowie klasy III b z p. Agnieszką Wojtaszek, przygotowali montaż słowno- artystyczny. Prowadzący uroczystość Kinga Wojnarowicz i Oskar Marek, opowiedzieli Nam o początkach broni pancernej w Polsce, zwracając uwagę, że Żurawica była i jest miejscem stacjonowania jednostek broni pancernej. Był taki czas w historii w latach 1923 – 1930 że 100% czołgów polskiej armii stacjonowało w naszej miejscowości i stąd wyruszały na fronty II Wojny Światowej. Uczniowie: Emilia Wasilewska, Jakub Dudek, Dawid Sroka, Jakub Łabuz i Kacper Płocica deklamowali wiersze, a w tle rozbrzmiewał „Marsz 1 Dywizji Pancernej”. Aleksandra Koszelik wraz z chórkiem zaśpiewała na zakończenie piosenkę „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.
Podczas akademii nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu o 2 Pułku Pancernym i rozdanie nagród.
KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM
W związku obchodami Dnia Patrona gimnajzum w naszej szkole, odbyła się IV edycja konkursu historycznego „2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież losów 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 37 uczniów z klas III gimnajzum oraz kl. VII i VIII SP. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego, który ufundował nagrody pieniężne dla zwycięzców. Bardzo miło nam ogłosić, że:
Miejsce I zajęła Amelia Wywrot uczennica kl. 3 b – bon o wartości 150 zł
Miejsce II zajął Michał Mroziak uczeń kl. 3 a
- bon o wartości 100 zł
Miejsce III zajęła Monika Stankiewicz uczennica kl. 3 b
- bon o wartości 50 zł

Serdecznie gratulujemy!
26 WRZEŚNIA 2018 - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły tj. Samorząd uczniowski i klasa VIII b pod opieką nauczycieli j. angielskiego i j. niemieckiego zorganizowali Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności językowej Europy i motywowanie do nauki języków obcych. Uczniowie na długiej przerwie wzięli udział w quizie językowym i mieli możliwość zapoznania się ze zwrotami grzecznościowymi w różnych językach Europy.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na reprezentowanie uczniów w organach szkoły. Po ostatecznym podliczeniu głosów przewodniczącym szkoły na rok szkolny 2018/2019 został DOMINIK ANDRACH, zastępcą – ALEKSANDRA FAC, sekretarzem – SANDRA HRYNKIEWICZ i skarbnikiem – KACPER WILOWSKI.
INFORMACJA
CZĘŚĆ TESTOWA KONKURSU O 2 PUŁKU PANCERNYM
ODBĘDZIE SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 9:25 (LEKCJA 3)
W SALI HISTORYCZNEJ GIMNAZJUM
SPOTKANIE LITERACKIE W ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH
W dniu 19 września 2018 r. uczniowie klasy III a gimnazjum z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem i miłośnicy literatury z klas VII, VIII i gimnazjum pod opieką p. Marty Lubas i p. Anny Pstrąg – Fac uczestniczyli w spotkaniu literackim „Z książką w ogrodzie” w Arboretum w Bolestraszycach. Gośćmi spotkania byli pisarze Magda Skubisz - autorka powieści o przemyskich licealistach i Stefan Darda - jeden z najpopularniejszych autorów literatury grozy. Stefan Darda debiutował w 2008 r. powieścią „Dom na wyrębach”, potem stworzył m.in. złożony z czterech tomów „Czarny Wygon” i „Nowy dom na wyrębach”. W czasie spotkania pisarze reprezentujący odmienne gatunki literackie opowiadali o początkach swojej przygody z pisaniem i twórczych inspiracjach oraz swoich nowych książkach. Na zakończenie młodzi uczestnicy spotkania zadawali autorom liczne pytania. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do promowania czytelnictwa i zachęcenia młodzieży do sięgania po dobrą literaturę.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Informujemy, że w czwartek, 20 września 2018 roku odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Porządek zebrania:

godz. 17.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
godz. 17.30 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy.
NARODOWE CZYTANIE 2018
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Jej podstawowym celem jest promowanie czytelnictwa, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowanie szacunku dla polszczyzny. W tym roku – roku stulecia odzyskania niepodległości – Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda zaprosił Polaków do Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Tymi słowami zachęcał do lektury dzieła: "W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. (…) Wrażliwość artystyczna i czuły "słuch społeczny" pozwoliły pisarzowi nie tylko docenić przełomowe dokonania i osiągnięcia, ale też bezbłędnie rozpoznać zagrożenia oraz przewidzieć ich przyszłe skutki. Wszystko to, co kłębiło się wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej książce – testamencie, apologii i przestrodze, którą u schyłku swego życia Żeromski pozostawił II Rzeczypospolitej."
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
3 września br. żurawiccy uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystą inaugurację poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Żurawicy, w której udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym, gdzie uroczyście wprowadzono Poczty Sztandarowe, zaśpiewano Hymn Narodowy i wciągnięto flagę na maszt. Następnie dyrektor szkoły – p. Jan Semków powitał wszystkich zebranych, a w szczególności dzieci z klas I oraz życzył uczniom dobrego roku szkolnego. Następnie w salach lekcyjnych odbyły się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.
OBCHODY 79 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
Dnia 2 września 2018 r. pod pomnikiem przy UG w Żurawicy, odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 11:00 została odprawiona Msza Św. Polowa w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Marian Hofman. Oprawę muzyczną Mszy Świętej wzbogaciła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wraz z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, a także przedstawiciele służb mundurowych na czele z wojskową Kompanią Honorową 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP. Druga część uroczystości rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania Hymnu oraz wciągnięcia flagi na maszt. Następnie poszczególne delegacje, w tym również nasza szkoła, złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową. W uroczystościach Zespół S-P nr 1 reprezentował dyrektor p. Jan Semków oraz wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz z uczniami: Julią Drewniak i Klaudią Dzierżawin.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Porządek uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019:

godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy
godz. 09.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu szkolnym dla uczniów klas 0 -VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

Serdecznie zapraszamy
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.02 2,214,948 Unikalnych wizyt