Sierpnia 05 2021 09:50:47
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ŚWIĘTO WSZYSTKICH ZMARŁYCH
"Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.
A choć ich życia płomień zgasł,
to myśli o nich są przecież w nas”


W poniedziałek 29 listopada 2018 r., uczniowie klas Vb, VIIIb, VIIa, VIb udali się na cmentarz w Żurawicy, by uczcić pamięć zmarłych nauczycieli uczących w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły: Śp. Lucyny Madejowskiej – Ziemniak, Ireny Weiss, małżeństwa Pedio, Marii Ryglowskiej i Walentyny Miciak. Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych bliskich zmarłych. Na ich grobach zapalamy znicze – dowód naszej miłości, przyjaźni i wspomnień.
KWESTA 2018
1 listopada 2018 r. w Święto Wszystkich Świętych dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy już po raz czwarty kwestowali na Cmentarzem Komunalnym w Żurawicy na rzecz renowacji Krzyża znajdującego się w centralnej części cmentarza.„Kwesta 2018” tak jak w poprzednim roku została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Żurawica, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Dzięki tym staraniom zostanie przeprowadzona renowacja Krzyża, a sama idea kwestowania na rzecz zabytkowych nekropolii służy promowaniu idei wolontariatu i tym samym zachęca młodzież do podejmowania wspólnych międzypokoleniowych inicjatyw. Naszą społeczność szkolną w kwestowaniu reprezentowali: Dyrektor Jan Semków, vice-dyrektor Renata Drewniak, nauczyciele: Barbara Stadnicka, Agnieszka Wojtaszek, Krzysztof Blicharski, uczniowie: Monika Stankiewicz, Kinga Wojnarowicz, Magdalena Szumełda, Aleksandra Lula, Julia Drewniak, Dawid Kuczwał, Natalia Wojtaszek, Filip Bijan, Klaudia Dzierżawin, Mikołaj Nehrebecki, Kinga Ochota i Piotr Kucharski.
AKCJA "OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY"
W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych w poniedziałek 29.10.2018 r. uczniowie klas: 5b, 6b, 8b i 7a, jak rokrocznie, pod opieką Pań Barbary Stadnickiej, Agnieszki Wojtaszek, Jolanty Beer i Pana Krzysztofa Blicharskiego, udali się na Cmentarz Komunalny w Żurawicy Dolnej, aby porządkować opuszczone groby i uczcić pamięć zmarłych weteranów wojennych pochodzących z naszej miejscowości. Zaangażowani w akcje uczniowie w październiku zorganizowali na terenie naszej szkoły zbiórkę zniczy, które następnie zapalili na nagrobkach. Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, przynosząc ze sobą przybory do sprzątania, znicze i kwiaty. Podzieleni na kilka grup udali się w wyznaczone miejsca, porządkując groby min. śp. ppor. Leona Klementowicza- weterana Powstania Styczniowego, którym nasza szkoła się opiekuje, kpt. Juliana Ustrzyckiego- legionisty Józefa Piłsudskiego, Edmunda Majchrzaka czy pomnik ku czci Poległych Żołnierzy podczas I i II Wojny Światowej. Zapaliliśmy również symboliczne światełka na grobach naszych zmarłych już nauczycieli.
VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE "PO POLSKU O HISTORII"
9 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI edycji Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Do dyktanda przystąpiło 48 uczniów.
Najwyższe wyniki w etapie szkolnym osiągnęli:
kategoria klas IV-VI
Bartosz Ptak, kl. VIa
Aleksandra Beer, kl. Va
kategoria klas VII-VIII i III gimnazjum
Patrycja Słabik, kl. IIIa
Uczniowie ci zdobyli co najmniej 75% możliwych do uzyskania punktów. Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego jest uzależniona od liczby uczniów, którzy w etapie szkolnym uzyskali podobnie wysokie wyniki. Podkarpacka Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału tylko po 60 uczniów z danej kategorii wiekowej. My już dziś gratulujemy tak wysokiego wyniku!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12 października uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VIIa, VIIIa i VIIIb zaprosili wszystkich na "artystyczną ucztę" zabarwioną dużą dawką humoru. W pierwszej części wysłuchaliśmy interpretacji wierszy, refleksji na temat pracy nauczyciela oraz dedykowanych nauczycielom piosenek. W drugiej odsłonie akademii – słowem, gestem, tańcem i piosenką – został odtworzony jeden dzień z życia ucznia naszej szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich uczniów, przekazali gronu pedagogicznemu gorące podziękowania za ich codzienną pracę oraz złożyli serdeczne życzenia.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Jan Semków oraz zastępca dyrektora Renata Drewniak podziękowali wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz naszej szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie. Złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
KONKURS NA GAZETKĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ
W związku z obchodami jubileuszu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą gazetkę niepodległościową. Klasy biorące udział w konkursie miały przygotować wspólnie gazetkę klasową „11 Listopada”. Na zwycięzców czekała nie lada gratka, bo aż 2 tygodnie „nietykalności” z historii i języka angielskiego. Bez pytania, sprawdzianów i kartkówek. Wszystkie klasy naszej szkoły zawalczyły o wygraną, ale zwyciężyli najlepsi:
W kategorii klasy 4, 5, 6 SP - zwyciężyła klasa V a
W kategorii klasy 7, 8 SP i 3 gimnazjum- zwyciężyła klasa III c

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
WIECZÓR FILMOWY W NASZEJ SZKOLE
W piątek wieczorem 5 października chętni uczniowie klas VII, VIII SP i III gimnajzum, mieli możliwość uczestniczyć w Wieczorze Filmowym, zorganizowanym prze Szkolne Koło Filmowe, któro w tym roku rozpoczyna swoją działalność. Nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie. Z tego właśnie powodu zorganizowaliśmy wieczór filmowy, podczas którego można nie tylko obejrzeć dobre kino, ale też podyskutować o filmach i czegoś ciekawego się na ich temat dowiedzieć. Integracyjne spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór, przyciągnęło do szkoły wielu uczniów, którzy świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie, bo był popcorn, a w przerwie wszyscy zajadali się przepyszną pizzą. Organizatorzy p. Agnieszka Wojtaszek, P. Jolanta Beer i p. Krzysztof Blicharski, zapraszają KINOMANIAKÓW!
2 PUŁK PANCERNY - PATRON GIMNAZJUM
Dnia 5 października 2018 r. nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę nadania imienia 2 Pułku Pancernego Gimnazjum w Żurawicy. Aby przybliżyć losy tej pancernej jednostki, uczniowie klasy III b z p. Agnieszką Wojtaszek, przygotowali montaż słowno- artystyczny. Prowadzący uroczystość Kinga Wojnarowicz i Oskar Marek, opowiedzieli Nam o początkach broni pancernej w Polsce, zwracając uwagę, że Żurawica była i jest miejscem stacjonowania jednostek broni pancernej. Był taki czas w historii w latach 1923 – 1930 że 100% czołgów polskiej armii stacjonowało w naszej miejscowości i stąd wyruszały na fronty II Wojny Światowej. Uczniowie: Emilia Wasilewska, Jakub Dudek, Dawid Sroka, Jakub Łabuz i Kacper Płocica deklamowali wiersze, a w tle rozbrzmiewał „Marsz 1 Dywizji Pancernej”. Aleksandra Koszelik wraz z chórkiem zaśpiewała na zakończenie piosenkę „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.
Podczas akademii nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu o 2 Pułku Pancernym i rozdanie nagród.
KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM
W związku obchodami Dnia Patrona gimnajzum w naszej szkole, odbyła się IV edycja konkursu historycznego „2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież losów 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 37 uczniów z klas III gimnajzum oraz kl. VII i VIII SP. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego, który ufundował nagrody pieniężne dla zwycięzców. Bardzo miło nam ogłosić, że:
Miejsce I zajęła Amelia Wywrot uczennica kl. 3 b – bon o wartości 150 zł
Miejsce II zajął Michał Mroziak uczeń kl. 3 a
- bon o wartości 100 zł
Miejsce III zajęła Monika Stankiewicz uczennica kl. 3 b
- bon o wartości 50 zł

Serdecznie gratulujemy!
26 WRZEŚNIA 2018 - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły tj. Samorząd uczniowski i klasa VIII b pod opieką nauczycieli j. angielskiego i j. niemieckiego zorganizowali Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności językowej Europy i motywowanie do nauki języków obcych. Uczniowie na długiej przerwie wzięli udział w quizie językowym i mieli możliwość zapoznania się ze zwrotami grzecznościowymi w różnych językach Europy.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na reprezentowanie uczniów w organach szkoły. Po ostatecznym podliczeniu głosów przewodniczącym szkoły na rok szkolny 2018/2019 został DOMINIK ANDRACH, zastępcą – ALEKSANDRA FAC, sekretarzem – SANDRA HRYNKIEWICZ i skarbnikiem – KACPER WILOWSKI.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,960,473 Unikalnych wizyt