Sierpnia 05 2021 09:07:09
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
INFORMACJA
CZĘŚĆ TESTOWA KONKURSU O 2 PUŁKU PANCERNYM
ODBĘDZIE SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 9:25 (LEKCJA 3)
W SALI HISTORYCZNEJ GIMNAZJUM
SPOTKANIE LITERACKIE W ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH
W dniu 19 września 2018 r. uczniowie klasy III a gimnazjum z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem i miłośnicy literatury z klas VII, VIII i gimnazjum pod opieką p. Marty Lubas i p. Anny Pstrąg – Fac uczestniczyli w spotkaniu literackim „Z książką w ogrodzie” w Arboretum w Bolestraszycach. Gośćmi spotkania byli pisarze Magda Skubisz - autorka powieści o przemyskich licealistach i Stefan Darda - jeden z najpopularniejszych autorów literatury grozy. Stefan Darda debiutował w 2008 r. powieścią „Dom na wyrębach”, potem stworzył m.in. złożony z czterech tomów „Czarny Wygon” i „Nowy dom na wyrębach”. W czasie spotkania pisarze reprezentujący odmienne gatunki literackie opowiadali o początkach swojej przygody z pisaniem i twórczych inspiracjach oraz swoich nowych książkach. Na zakończenie młodzi uczestnicy spotkania zadawali autorom liczne pytania. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do promowania czytelnictwa i zachęcenia młodzieży do sięgania po dobrą literaturę.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Informujemy, że w czwartek, 20 września 2018 roku odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Porządek zebrania:

godz. 17.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
godz. 17.30 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy.
NARODOWE CZYTANIE 2018
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Jej podstawowym celem jest promowanie czytelnictwa, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowanie szacunku dla polszczyzny. W tym roku – roku stulecia odzyskania niepodległości – Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda zaprosił Polaków do Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Tymi słowami zachęcał do lektury dzieła: "W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. (…) Wrażliwość artystyczna i czuły "słuch społeczny" pozwoliły pisarzowi nie tylko docenić przełomowe dokonania i osiągnięcia, ale też bezbłędnie rozpoznać zagrożenia oraz przewidzieć ich przyszłe skutki. Wszystko to, co kłębiło się wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej książce – testamencie, apologii i przestrodze, którą u schyłku swego życia Żeromski pozostawił II Rzeczypospolitej."
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
3 września br. żurawiccy uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystą inaugurację poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Żurawicy, w której udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym, gdzie uroczyście wprowadzono Poczty Sztandarowe, zaśpiewano Hymn Narodowy i wciągnięto flagę na maszt. Następnie dyrektor szkoły – p. Jan Semków powitał wszystkich zebranych, a w szczególności dzieci z klas I oraz życzył uczniom dobrego roku szkolnego. Następnie w salach lekcyjnych odbyły się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.
OBCHODY 79 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
Dnia 2 września 2018 r. pod pomnikiem przy UG w Żurawicy, odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 11:00 została odprawiona Msza Św. Polowa w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Marian Hofman. Oprawę muzyczną Mszy Świętej wzbogaciła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wraz z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, a także przedstawiciele służb mundurowych na czele z wojskową Kompanią Honorową 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP. Druga część uroczystości rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania Hymnu oraz wciągnięcia flagi na maszt. Następnie poszczególne delegacje, w tym również nasza szkoła, złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową. W uroczystościach Zespół S-P nr 1 reprezentował dyrektor p. Jan Semków oraz wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz z uczniami: Julią Drewniak i Klaudią Dzierżawin.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Porządek uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019:

godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy
godz. 09.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu szkolnym dla uczniów klas 0 -VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

Serdecznie zapraszamy
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W piątek 22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość zakończenia nauki rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy. Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym, gdzie uroczyście wprowadzono Poczty Sztandarowe, zaśpiewano Hymn Narodowy i wciągnięto flagę na maszt. Przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów przywitał prowadzący uroczystość p. Krzysztof Blicharski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły p. Jan Semków, który podziękował wszystkim za ciężką pracę w kończącym się roku szkolnym. Przedstawił pracę szkoły oraz osiągnięcia i sukcesy uczniów. Głos zabrał również p. Marek Jaremczuk V-ce przewodniczący Rady Gminy Żurawica i p. Bernadeta Jasińska Kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty w Przemyślu. Podczas uroczystości odbyło się również przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu i ślubowanie absolwentów z klas III gimnazjum. Dyrektor szkoły oraz Wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz wychowawcami klas, wręczali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dzięki wsparciu sponsorów i sympatyków szkoły, uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniali się w różnych dziedzinach życia szkoły otrzymali liczne nagrody rzeczowe i pieniężne.
KOMERS 2018
Spotkanie III klas 16 czerwca 2018 r. w Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy, było niestety ostatnim takim wspólnym spotkaniem z nauczycielami i kolegami w tej szkole. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Każde z nas pójdzie w swoją stronę. Po wakacjach każdy zasiądzie w nowej ławce, w nowej szkole otoczony nieznanymi twarzami zarówno nauczycieli jak i kolegów. Nie będzie już Was – tych, których znaliśmy i szanowaliśmy, a którzy czuwaliście nad postępem naszej nauki. Komers był okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z naszej szkoły, a na pamiątkę pozostaną nam wspólne zdjęcia ze wspaniałej zabawy.
WYJAZD STUDYJNY DO BRUKSELI
W dniach od 17 do 21 maja 2018 roku laureatka konkursu Wiedzy o samorządzie terytorialnym Emilia Korczyńska uczennica klasy 3 c wraz z p. Agnieszką Wojtaszek, wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski. Emilka była w gronie laureatów także innych konkursów z okolic Podkarpacia oraz Lubelszczyzny. Na zwycięzców konkursów wraz z opiekunami czekało wiele atrakcji. Swój wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania Brukseli. Mieliśmy możliwość poznać jej zabytki, takie jak Grand Place czy Katedra Św. Michała, wspaniałą kulturę i smaczna kuchnię. Nie zapomnieliśmy również o degustacji pysznej czekolady z której słynie Belgia. Ważnym punktem naszego wyjazdu był Parlament Europejski, zwiedziliśmy siedzibę UE oraz Muzeum Historii UE. W czasie tej wizyty odbyła się spotkanie z Prof. Mirosławem Piotrowskim i jego współpracownikami.
INFORMACJA
Porządek uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018:

godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy
godz. 09.15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego na placu szkolnym

Serdecznie zapraszamy
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,960,440 Unikalnych wizyt