April 26 2019 13:37:27
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SUKCES NASZEGO UCZNIA

W dniu 4 lutego 2011r. uczeń naszego gimnazjum Jakub Lisowski z klasy I a reprezentował naszą szkołę w Finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Nasz uczeń zdobywając 37,5 punktów uzyskał tytuł Finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

TURNIEJ ĆWIERĆFINAŁOWY MP JUNIORÓW MŁODSZYCH
Komunikat organizacyjny turnieju ćwierćfinałowego MP juniorów młodszych

Pobierz
TERMINARZ ZAWODÓW SPORTOWYCH POWIATU PRZEMYSKIEGO
Plik z terminarzem zawodów spotowych powiatu przemyskiego na semestr II 2010/2011 do pobrania pod poniższym linkiem.

Pobierz

WYJAZD NA WARSZTATY LITERACKIE

warsztatyW dniu 15 lutego 2011 młodzi miłośnicy poezji z naszego gimnazjum wraz z nauczycielem bibliotekarzem Martą Lubas udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, aby wziąć udział w Warsztatach Literackich. Było to już drugie spotkanie warsztatowe, prowadziła je znana przemyska poetka Teresa Paryna. Podczas warsztatów uczniowie mogli zapoznać się z twórczością Teresy Paryny, zaprezentować swoje wiersze, jak i poszerzyć wiedzę z zakresu warsztatu literackiego. Podsumowaniem cyklu spotkań warsztatowych będzie uroczysty wieczór poezji młodych twórców uczestniczących w Warsztatach.

WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Walentynek w auli naszego gimnazjum odbyło się przedstawienie pt. „Romeo i Julia na wesoło” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również poczta walentynkowa. Uczniowie chętnie wrzucali kartki walentynkowe dla swoich sympatii. W bibliotece szkolnej zorganizowany został specjalny konkurs walentynkowy "Wielka miłość w literaturze". Ponadto w czytelni zaprezentowane zostały książki dla młodzieży o miłości i  przyjaźni. Każdy uczeń, który tego dnia odwiedził bibliotekę otrzymał sentencję walentynkową. 14 lutego - Dzień św. Walentego, obchodzony w naszej szkole cieszył się ogromnym powodzeniem.

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 03.02.2011 r. odbyła się w ramach zajęć z preorientacji zawodowej, wycieczka uczniów klasy III a i III b do Przemyśla. Uczniowie zwiedzili Komendę Miejską Policji i przyjrzeli się pracy policjanta. Przewodnikiem po komendzie była pani sierżant Małgorzata Czechowska, która pokazała uczniom najciekawsze miejsca np. lustro weneckie, błękitny pokój. Pani policjantka przestrzegła uczniów przed zagrożeniami w Internecie i konsekwencjami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z sieci i telefonów komórkowych. Wyjazd był ciekawą formą zajęć i pozwolił na poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa i profilaktyki.

FERIE ZIMOWE 2011

W dniach od 17.01 do 21.01.2011r. w Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy odbywały się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia prowadzili i opiekę sprawowali nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

17 stycznia (poniedziałek) - gry i zabawy w hali sportowej, zajęcia świetlicowe
18 stycznia(wtorek)
– wyjazd na krytą pływalnię do Jarosławia
19 stycznia(środa)
- wyjazd do Rzeszowa do kina Helios, zajęcia w hali sportowej
20 stycznia(czwartek)
– wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia, zajęcia w hali sportowej
21 stycznia (piątek)
– wyjazd do Rzeszowa do  kina Helios

Harcerska Orkiestra Dęta działająca w Gimnazjum miała zorganizowane warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 9:00 – 13:00. W godzinach popołudniowych uczestniczyli w zajęciach realizowanych w hali sportowej (piłka nożna, bilard). W warsztatach uczestniczyło 50 członków orkiestry. Łącznie w zajęciach organizowanych w gimnazjum uczestniczyło około 100 uczniów dziennie.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 13 stycznia 2011 roku (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 w auli gimnazjum - zapoznanie z pracą szkoły za I półrocze roku szkolnego 2010/2011, przedstawienie propozycji zajęć na okres ferii zimowych, omówienie spraw bieżących
  • Spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich o godz. 17.30 w auli gimnazjum – przedstawienie informacji dotyczących egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2010/2011, zapoznanie z wynikami egzaminu próbnego, omówienie spraw bieżących
  • Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich o godz.17.30 w salach lekcyjnych                                          
  • Spotkanie „Trójek Klasowych” z dyrektorem szkoły o godz. 18.15 – sala Nr 5 (pracownia j. polskiego)

                                           Serdecznie zapraszamy!!!

WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia w świątecznie przystrojonej auli gimnazjum odbyła się Wigilia szkolna. Przy wigilijnym stole spotkali się wszyscy uczniowie wraz z dyrekcją, radą pedagogiczną i pracownikami szkoły. Uroczystość rozpoczął dyrektor gimnazjum pan Jan Semków, który złożył wszystkim najserdeczniejsze  życzenia świąteczne. Następnie życzenia złożyli również ks. proboszcz Marian Hofman oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Dominika Jasińska. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zespół wokalno - muzyczny pod kierunkiem pana Wiesława Semków, który wykonał przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Przygotowane zostały tradycyjne potrawy wigilijne barszcz z uszkami, pierogi i ryba po grecku. Wigilia szkolna upłynęła we wspaniałej i wyjątkowej atmosferze i pozostanie na długo w naszej pamięci. Galeria>>

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem pełnym ciepła, odpoczynku i radości. A Nowy Rok niech zacznie się z nadzieją i optymizmem, niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń.  

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 15,16 i 17 grudnia 2010 roku odbył się w naszej szkole Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. Tematem przewodnim były „Pomniki” – uczniowie zapoznawali się z różnymi tekstami, które poruszały ten właśnie temat i odpowiadali na zamieszczone do nich pytania dotyczące języka polskiego, historii i sztuki. W drugim dniu egzaminu uczniowie zmagali się z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi i wykazywali się umiejętnościami z zakresu matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, natomiast 17 grudnia trzecioklasiści napisali test z języków obcych.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.03 2,512,068 Unikalnych wizyt