April 26 2019 14:20:49
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
MIKOŁAJKOWA ATMOSFERA W NASZYM GIMNAZJUM

W dniu 6 grudnia 2010 r. w naszej szkole zorganizowane zostały mikołajki klasowe. Wszyscy uczniowie obdarowywali się wzajemnie prezentami. Wyjątkowymi Mikołajami okazały się klasy - II c i I c. Klasa II c wraz z wychowawcą p. Agnieszką Andrach postanowiła zebrane pieniądze   przekazać dzieciom z Domu Dziecka „Nasza Chata” w Przemyślu, a klasa I c z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem osobiście przekazała zebrane pieniądze dzieciom z Domu Dziecka „Maciek” w Przemyślu. Miłą inicjatywą wykazał się również Samorząd Uczniowski, który przygotował mikołajkowe niespodzianki dla wszystkich nauczycieli. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy Mikołaja za rok.

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O AIDS

W dniu 26.11.2010 r. w Gimnazjum nr 4 w Przemyślu odbył się półfinał XII edycji Konkursu Wiedzy o AIDS. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, a także kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób zarażonych i chorych na AIDS. Uczennice naszego gimnazjum Klaudia Pempuś z klasy III a i Emilia Szkółka z klasy II c wzięły udział w półfinale i uzyskując wystarczającą ilość punktów zakwalifikowały się do finału. W dniu 1 grudnia 2010 r.  w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS odbył się Finał XII Konkursu Wiedzy o AIDS. Klaudia i Emilka reprezentowały naszą szkołę w Finale. Uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami i zajęły zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 18 listopada (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30 - analiza bieżących wyników dydaktycznych i trudności wychowawczych
                                                  Serdecznie zapraszamy!

 

PORANEK PROFILAKTYCZNY

W dniu 04.11.2010 r. w naszym gimnazjum odbył się niecodzienny koncert z udziałem zespołu „BLUESMOBILES”. Uczniowie wysłuchali bluesowych brzmień połączonych z ciekawymi opowieściami pana Jacka Chruścińskiego, basisty zespołu, na temat uzależnień od narkotyków i alkoholu. Zespół poprzez swój koncert wsparł działalność szkoły w zakresie profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej a propagując styl życia wolny od narkotyków i alkoholu - informuje i ostrzega PAMIĘTAJCIE - MACIE TYLKO JEDNO ŻYCIE!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już po raz piąty nasza biblioteka szkolna włączyła się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim było: „Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna”. W całej szkole zostały rozwieszone ulotki informujące o świecie i ofercie biblioteki. Z tej okazji zorganizowano w naszej bibliotece: konkurs biblioteczny dla pierwszoklasistów „Książka-biblioteka-informacja", konkurs ”Czytam, bo lubię” na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej oraz konkursy błyskawiczne w formie krzyżówek. W czytelni uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek „Co czytają gimnazjaliści”. Przez cały październik czytelnicy wypożyczający książki otrzymywali zakładki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

SZKOLNY KONKURS "CZYTAM, BO LUBIĘ"

W dniu 29 października 2010 roku odbył się w czytelni szkolnej konkurs "Czytam, bo lubię" na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej. Okazją do zorganizowania tego konkursu było uczczenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie bardzo ciekawie prezentowali swoje ulubione książki m.in. Serię Zwiadowcy, Serię Felix, Net i Nikia, Sagę Zmierzch i wiele innych. Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Barszczowska, Agnieszka Andrach i Marta Lubas miała niełatwe zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do konkursu.

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA - WINSUM 2010

W dniach od 11 do 15 października 2010 roku 38-osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum udała się z kolejną wizytą do szkoły WesselGansfort College w Winsum w Holandii. Była to druga nasza wizyta w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, którą rozpoczęliśmy rok temu. Młodzież Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy spędziła 5 dni pod opieką Krzysztofa Blicharskiego, Elżbiety Fiń oraz Anny Pstrąg-Fac. Nasz pobyt obejmował wiele aspektów. Najważnieszym z nich były zajęcia edukacyjne, podczas których młodzież z Żurawicy miała okazję bliżej przyjrzeć się standardom oraz metodom nauki w szkołach holenderskich. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach technicznych, matematycznych oraz językowych. Niektórzy mieli również okazję brać udział w zajęciach geograficznych. Oprócz tego młodzież uczestniczyła w wycieczkach krajoznawczych.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi
mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne
i mozolne budowanie naszych wnętrz.

Z wyrazami szacunku
Uczniowie Gimnazjum

 

PASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM

W dniu 7 października w auli naszego gimnazjum odbyła się ważna uroczystość - pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Tego dnia pierwszoklasiści, złożyli ślubowanie, na mocy którego stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły. Ślubowanie odbyło się w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Pierwszoklasistom zostały wręczone legitymacje szkolne. Natomiast uczniowie klas trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów program artystyczny oraz wesołą niespodziankę – kilka konkurencji sprawnościowych. Na zakończenie odbyła się dyskoteka. Wszyscy doskonale się bawili. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i wielu niezapomnianych chwil w gronie szkolnych kolegów!  Galeria>>

SPOTKANIA Z POLICJANTKĄ

W dniach 4 i 8 października 2010 w naszym gimnazjum w klasach I i III odbyły się spotkania policjantki Małgorzaty Czechowskiej z wydziału prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Uczniowie klas I zapoznali się z tematyką dotyczącą odpowiedzialności karnej osoby nieletniej natomiast uczniowie klas III mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu problematyki związanej z pseudokibicami.

NASZE BIESZCZADY

W dniu 6 października 2010 roku po raz VIII odbył się Jesienny Rajd w Bieszczady, jego organizatorem był Pan Marek Jaremczuk. Pojechały tym razem klasy drugie naszego gimnazjum. Trasa naszego wyjazdu biegła przez Góry Słonne, które są w 59% porośnięte lasami z charakterystyczną buczyną karpacką. Po przyjeździe do Sanoka wraz z przewodnikiem pojechaliśmy pod Kamień Leski. Niezwykłe oryginalny pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca krośnieńskiego. W swoim pamiętniku „Trzy po trzy” Aleksander Fredro pisał:„Za liskiem stanęliśmy i oglądali na szczycie pagórka ogromny ułom skalny” Następnie pojechaliśmy do Myczkowiec.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.02 2,512,264 Unikalnych wizyt