July 19 2019 02:19:12
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 03.02.2011 r. odbyła się w ramach zajęć z preorientacji zawodowej, wycieczka uczniów klasy III a i III b do Przemyśla. Uczniowie zwiedzili Komendę Miejską Policji i przyjrzeli się pracy policjanta. Przewodnikiem po komendzie była pani sierżant Małgorzata Czechowska, która pokazała uczniom najciekawsze miejsca np. lustro weneckie, błękitny pokój. Pani policjantka przestrzegła uczniów przed zagrożeniami w Internecie i konsekwencjami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z sieci i telefonów komórkowych. Wyjazd był ciekawą formą zajęć i pozwolił na poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa i profilaktyki.

FERIE ZIMOWE 2011

W dniach od 17.01 do 21.01.2011r. w Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy odbywały się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia prowadzili i opiekę sprawowali nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

17 stycznia (poniedziałek) - gry i zabawy w hali sportowej, zajęcia świetlicowe
18 stycznia(wtorek)
– wyjazd na krytą pływalnię do Jarosławia
19 stycznia(środa)
- wyjazd do Rzeszowa do kina Helios, zajęcia w hali sportowej
20 stycznia(czwartek)
– wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia, zajęcia w hali sportowej
21 stycznia (piątek)
– wyjazd do Rzeszowa do  kina Helios

Harcerska Orkiestra Dęta działająca w Gimnazjum miała zorganizowane warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 9:00 – 13:00. W godzinach popołudniowych uczestniczyli w zajęciach realizowanych w hali sportowej (piłka nożna, bilard). W warsztatach uczestniczyło 50 członków orkiestry. Łącznie w zajęciach organizowanych w gimnazjum uczestniczyło około 100 uczniów dziennie.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 13 stycznia 2011 roku (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 w auli gimnazjum - zapoznanie z pracą szkoły za I półrocze roku szkolnego 2010/2011, przedstawienie propozycji zajęć na okres ferii zimowych, omówienie spraw bieżących
  • Spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich o godz. 17.30 w auli gimnazjum – przedstawienie informacji dotyczących egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2010/2011, zapoznanie z wynikami egzaminu próbnego, omówienie spraw bieżących
  • Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich o godz.17.30 w salach lekcyjnych                                          
  • Spotkanie „Trójek Klasowych” z dyrektorem szkoły o godz. 18.15 – sala Nr 5 (pracownia j. polskiego)

                                           Serdecznie zapraszamy!!!

WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia w świątecznie przystrojonej auli gimnazjum odbyła się Wigilia szkolna. Przy wigilijnym stole spotkali się wszyscy uczniowie wraz z dyrekcją, radą pedagogiczną i pracownikami szkoły. Uroczystość rozpoczął dyrektor gimnazjum pan Jan Semków, który złożył wszystkim najserdeczniejsze  życzenia świąteczne. Następnie życzenia złożyli również ks. proboszcz Marian Hofman oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Dominika Jasińska. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zespół wokalno - muzyczny pod kierunkiem pana Wiesława Semków, który wykonał przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Przygotowane zostały tradycyjne potrawy wigilijne barszcz z uszkami, pierogi i ryba po grecku. Wigilia szkolna upłynęła we wspaniałej i wyjątkowej atmosferze i pozostanie na długo w naszej pamięci. Galeria>>

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem pełnym ciepła, odpoczynku i radości. A Nowy Rok niech zacznie się z nadzieją i optymizmem, niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń.  

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 15,16 i 17 grudnia 2010 roku odbył się w naszej szkole Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. Tematem przewodnim były „Pomniki” – uczniowie zapoznawali się z różnymi tekstami, które poruszały ten właśnie temat i odpowiadali na zamieszczone do nich pytania dotyczące języka polskiego, historii i sztuki. W drugim dniu egzaminu uczniowie zmagali się z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi i wykazywali się umiejętnościami z zakresu matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, natomiast 17 grudnia trzecioklasiści napisali test z języków obcych.

MIKOŁAJKOWA ATMOSFERA W NASZYM GIMNAZJUM

W dniu 6 grudnia 2010 r. w naszej szkole zorganizowane zostały mikołajki klasowe. Wszyscy uczniowie obdarowywali się wzajemnie prezentami. Wyjątkowymi Mikołajami okazały się klasy - II c i I c. Klasa II c wraz z wychowawcą p. Agnieszką Andrach postanowiła zebrane pieniądze   przekazać dzieciom z Domu Dziecka „Nasza Chata” w Przemyślu, a klasa I c z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem osobiście przekazała zebrane pieniądze dzieciom z Domu Dziecka „Maciek” w Przemyślu. Miłą inicjatywą wykazał się również Samorząd Uczniowski, który przygotował mikołajkowe niespodzianki dla wszystkich nauczycieli. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy Mikołaja za rok.

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O AIDS

W dniu 26.11.2010 r. w Gimnazjum nr 4 w Przemyślu odbył się półfinał XII edycji Konkursu Wiedzy o AIDS. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, a także kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób zarażonych i chorych na AIDS. Uczennice naszego gimnazjum Klaudia Pempuś z klasy III a i Emilia Szkółka z klasy II c wzięły udział w półfinale i uzyskując wystarczającą ilość punktów zakwalifikowały się do finału. W dniu 1 grudnia 2010 r.  w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS odbył się Finał XII Konkursu Wiedzy o AIDS. Klaudia i Emilka reprezentowały naszą szkołę w Finale. Uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami i zajęły zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 18 listopada (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30 - analiza bieżących wyników dydaktycznych i trudności wychowawczych
                                                  Serdecznie zapraszamy!

 

PORANEK PROFILAKTYCZNY

W dniu 04.11.2010 r. w naszym gimnazjum odbył się niecodzienny koncert z udziałem zespołu „BLUESMOBILES”. Uczniowie wysłuchali bluesowych brzmień połączonych z ciekawymi opowieściami pana Jacka Chruścińskiego, basisty zespołu, na temat uzależnień od narkotyków i alkoholu. Zespół poprzez swój koncert wsparł działalność szkoły w zakresie profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej a propagując styl życia wolny od narkotyków i alkoholu - informuje i ostrzega PAMIĘTAJCIE - MACIE TYLKO JEDNO ŻYCIE!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już po raz piąty nasza biblioteka szkolna włączyła się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim było: „Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna”. W całej szkole zostały rozwieszone ulotki informujące o świecie i ofercie biblioteki. Z tej okazji zorganizowano w naszej bibliotece: konkurs biblioteczny dla pierwszoklasistów „Książka-biblioteka-informacja", konkurs ”Czytam, bo lubię” na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej oraz konkursy błyskawiczne w formie krzyżówek. W czytelni uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek „Co czytają gimnazjaliści”. Przez cały październik czytelnicy wypożyczający książki otrzymywali zakładki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.02 2,609,674 Unikalnych wizyt