May 23 2019 19:37:59
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS III
Uwaga! Uczniowie klas III - rejestracja do szkół średnich w systemie KSEON Optivum rozpocznie się 17 maja 2010 o godz. 8.00 na stronie https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat/. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikiem, w którym opisano szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Ostateczny termin przyjmowania podań w szkole pierwszego wyboru mija 28 maja 2010. Nie czekajcie do ostatniej chwili.

Zapoznaj się z Przewodnikiem!
WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach 6-7 maja 2010 r. młodzież z klasy I c, II c i III a wyjechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. 33 uczniów pod opieką pani Elżbiety Fiń, Agnieszki Andrach i Anny Pstrąg – Fac zobaczyło wiele ciekawych miejsc: - Kielce, - Święty Krzyż, -Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, - Zamek w Chęcinach, - Park Jurajski w Bałtowie Uczniowie nocowali 20 km od stolicy Gór Świętokrzyskich w Skorzeszycach. Tam mieli możliwość zintegrowania się poprzez wspólne gry i ognisko. Czas upłynął bezpiecznie, miło i wesoło.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH DO KODNIA
kodenDnia 4 maja 2010 roku uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Kodnia zorganizowaną w ramach nagrody za trzy lata nauki w naszym gimnazjum. Z każdej klasy trzeciej wyróżniono po 13 osób. Jako opiekunowie pojechali ks. Marian Hofman, mgr Rafał Korczyński i mgr Krzysztof Blicharski. Kodeń to malownicza wieś w Polsce na Równinie Kodeńskiej, położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Kodeń, położona na trasie nadzalewowej kilka metrów nad doliną Bugu, niedaleko ujścia niewielkiej rzeczki o nazwie Kałamanka. Miejscowość ta słynie ze szczególnego kultu Maryi i Sanktuarium, w którym mieści się obraz Matki Bożej Kodeńskiej- patronki pancernych. Wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej znajduje się na sztandarze naszego gimnazjum.
UDZIAŁ ORKIESTRY DĘTEJ ZHP WE MSZY KATYŃSKIEJ

OrkiestraW Kościele Garnizonowym w Przemyślu – Klasztor Karmelitów Bosych, w dniu 25.04.2010r., odbyła się Msza Św. poświęcona pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oprawę muzyczną Mszy Św. wykonała nasza szkolna Harcerska Orkiestra Dęta ZHP. Solo na trąbce „Śpij kolego w ciemnym grobie” odegrał Wojciech Fednar. Orkiestrę prowadził i do uroczystości przygotował kapelmistrz  Jan Łaskarzewski. We Mszy Św. uczestniczył m.in. poseł Piotr Tomański, władze powiatu przemyskiego i miasta Przemyśl, służby mundurowe oraz licznie zgromadzona młodzież i mieszkańcy. Kampanię honorową stanowiła drużyna harcerska.

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU BRD

Ruch drogowyReprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 21 kwietnia 2010 roku w Przemyślu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:Maciej Szuban, kl. II c, Sylwester Gałuszka, kl. II c i Grzegorz Sękowski, kl. II a. Drużynę do startu przygotował Pan Marek Jaremczuk.

UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY KATYŃSKIEJ

Młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się w obchody 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W dniu 13 kwietnia odbył się uroczysty apel połączony z projekcją filmu A. Wajdy „Katyń”. W każdej klasie wykonano gazetki ścienne poświęcone tej tematyce. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek o tematyce katyńskiej. W dniu 16 kwietnia nasi uczniowie uczcili również pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Żurawicy. W dniu 25 kwietnia 2010 Harcerska Orkiestra Dęta ZHP działająca w Gimnazjum w Żurawicy wykona oprawę muzyczną Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym w Przemyślu w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej.

GMINNY TURNIEJ BRD

W dniu 24.03.2010 nasze gimnazjum było organizatorem Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach miał na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym naszej młodzieży. Patronował mu Wójt Gminy Żurawica Janusz Szabaga. Zmagania zawodników odbywały się pod czujnym okiem Kierownika Posterunku Policji w Żurawicy pana Jerzego Kruczka. W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych : Szkoła Podstawowa w Bolestraszycach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurawicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurawicy oraz gimnazjów: Gimnazjum w Orzechowcach i Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy. Konkurs składał się z dwóch części : teoretycznej ( znajomość przepisów w ruchu drogowym) oraz praktycznej ( jazda na rowerowym torze przeszkód). >>

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE "TWIERDZA PRZEMYŚL"

26 marca 2010 w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się finał IX edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. W konkursie wzięło udział 75 uczniów z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w zakresie historii Twierdzy Przemyśl. Do finału ostatecznie zakwalifikowało się 7 uczniów z gimnazjum, w tym uczeń naszej szkoły, Piotr Pstrąg z klasy III b. Wypowiedzi uczestników oceniali jurorzy w składzie: Jacek Błoński (MNZP), Tomasz Idzikowski (PWSW) i Grzegorz Poznański (TPN), którzy wyłonili zwycięzców. Uczeń Piotr Pstrąg, który reprezentował naszą szkołą zajął II miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech tegoroczna Wielkanoc 
będzie prawdziwie radosna,
 przyniesie spokój i spełnienie,
pozwoli odrodzić się dobru i prawdzie.

KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM "CZYTAM, ROZUMIEM, ODNOSZĘ SUKCES"

24 marca 2010r. w bibliotece szkolnej odbył się III Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Czytam, rozumiem, odnoszę sukces’. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie w ciągu 45 minut zapoznali się z przygotowanym tekstem i udzielili odpowiedzi na 5 pytań. Po podsumowaniu wyników wyłoniono laureatów: I miejsce zajęła Paulina Furtak z klasy III c, która zdobyła 25 punktów. Wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali 24 punkty: Jakub Pomykalski, kl. III a, Karolina Furtak, kl. II c, Emilia Godzień, kl. II c. Konkurs był dla uczestników doskonałą okazją do sprawdzenia stopnia opanowania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Najlepsi zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W GIMNAZJUM

Rekolekcje Wielkopostne w Gimnazjum w Żurawicy 17-19.03.2010
"Bądźmy świadkami Miłości"
Prowadzi: ks. Paweł Kaszuba

Środa - 17.03.2010
12:00 - Konferencja "Bóg kocha ciebie dzisiaj" - Dlaczego tego nie doświadczam?
12:45 - Msza św z homilią - Dlaczego tej miłości nie doświadczam?

Czwartek - 18.03.2010
11:00 - Konferencja: To ja odrzucam miłość
12:00 - Msza św. homilia - Jezusowe królestwo miłości

Piątek - 19.03.2010 św Józefa (odpust)
11:00 - Msza św., odpustowa

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,583,128 Unikalnych wizyt