Sierpnia 05 2021 09:39:11
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech tegoroczna Wielkanoc 
będzie prawdziwie radosna,
 przyniesie spokój i spełnienie,
pozwoli odrodzić się dobru i prawdzie.

KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM "CZYTAM, ROZUMIEM, ODNOSZĘ SUKCES"

24 marca 2010r. w bibliotece szkolnej odbył się III Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Czytam, rozumiem, odnoszę sukces’. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie w ciągu 45 minut zapoznali się z przygotowanym tekstem i udzielili odpowiedzi na 5 pytań. Po podsumowaniu wyników wyłoniono laureatów: I miejsce zajęła Paulina Furtak z klasy III c, która zdobyła 25 punktów. Wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali 24 punkty: Jakub Pomykalski, kl. III a, Karolina Furtak, kl. II c, Emilia Godzień, kl. II c. Konkurs był dla uczestników doskonałą okazją do sprawdzenia stopnia opanowania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Najlepsi zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W GIMNAZJUM

Rekolekcje Wielkopostne w Gimnazjum w Żurawicy 17-19.03.2010
"Bądźmy świadkami Miłości"
Prowadzi: ks. Paweł Kaszuba

Środa - 17.03.2010
12:00 - Konferencja "Bóg kocha ciebie dzisiaj" - Dlaczego tego nie doświadczam?
12:45 - Msza św z homilią - Dlaczego tej miłości nie doświadczam?

Czwartek - 18.03.2010
11:00 - Konferencja: To ja odrzucam miłość
12:00 - Msza św. homilia - Jezusowe królestwo miłości

Piątek - 19.03.2010 św Józefa (odpust)
11:00 - Msza św., odpustowa

ŚWIĘTO KOBIET W NASZEJ SZKOLE

W dniu 08.03.2010 r. w auli naszego gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie, które poświęcone było wszystkim kobietom z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie przygotowali koncert życzeń, kabaret i pokaz tańca współczesnego. Magda i Jakub z klasy III a w eleganckim stylu poprowadzili koncert życzeń. Pierwszą piosenkę pt. „Być kobietą” w wykonaniu Weroniki z klasy III c zadedykowano wszystkim paniom pracującym w gimnazjum.>>

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

LaureaciW dniu 11 lutego 2010 r. w Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap konkursu chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 3b Paweł Blecharczyk został laureatem tego konkursu. Dzięki temu Paweł zwolniony jest z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej, otrzymując przy tym maksymalną ilość punktów.

Mamy również dwóch finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych: uczeń klasy III b Wojciech Bryliński  został finalistą konkursu biologicznego, a Paulina Furtak, uczennica klasy III c została finalistką konkursu języka niemieckiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

FERIE 2010

W dniach od 15.02-19.02.2010r. (tj. od poniedziałku do piątku) w Gimnazjum w Żurawicy odbywać się będą zajęcia dla młodzieży w ramach programu „Ferie 2010”. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

W programie:

Codziennie:

  • od godz.9:00-13:00 zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe ( tenis stołowy, bilard)
  • od godz. 9:00- 13:00 warsztaty Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP
  • o godz. 11:00 – obiad

17.02.2010r. - Środa - godz. 11:30 - wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia
18.02.2010r. - Czwartek -godz. 11:30 - wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Gimnazjada

W hali sportowej Gimnazjum w Żurawicy dnia 12.02.2010r. po raz pierwszy w historii odbył się finał wojewódzki Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie w unihokeju chłopców w kategorii Szkół Gimnazjalnych.

 


1.Organizator:
PWSZS w Rzeszowie – mgr Jacek Bigus
Gimnazjum w Żurawicy – mgr Rafał Korczyński, dyrektor szkoły mgr Jan Semków, UKS Pancerni Żurawica
2. Nagrody:
Puchary za miejsca I-IV, dyplomy I - IX : PWSZS w Rzeszowie
3. Sędzia gł. zawodów:
Krzysztof Jasiewicz, Jakub Skolarczyk, Mateusz Dudziak (Polski Związek Unihokeja)
4. System rozgrywek:
III grupy każdy z każdym 2x5’, z rozstawieniem drużyn z półfinałów woj.; baraże drużyn z 2 miejsc, finały z udziałem trzech najlepszych drużyn z grup i jednej z meczów barażowych dla drużyn z drugich miejsc - każdy z każdym z zaliczeniem 1 wyniku z fazy grupowej – razem 17 meczów.

Komunikat końcowy

PODSUMOWANIE PROJEKTU "UDZIEL POMOCY - URATUJ ŻYCIE"

W dniu 08.02.2010 r. w auli naszego gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt „Udziel pomocy – uratuj życie”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Żurawica pan Janusz Szabaga, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty pani Małgorzata Blicharska, Komendant Hufca ZHP w Przemyślu hm. Jadwiga Turek, dr Agnieszka Blecharczyk, ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Piotr Laskowski i Tomasz Tomków. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny na temat „Pomagając innym pomagasz również sobie”. Następnie koordynator projektu - pedagog szkolny przedstawił prezentację multimedialną z realizacji projektu. Uczniom klas trzecich, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin z udzielania pierwszej pomocy uroczyście zostały wręczone zaświadczenia i akcesoria niezbędne ratownikom, takie jak: rękawiczki i maseczki do resuscytacji. Spotkanie zakończyło się w hali sportowej, gdzie uczniowie pod kierunkiem ratowników zaprezentowali wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu, udzielając pierwszej pomocy w zainscenizowanych sytuacjach. Galeria zdjęć.

BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE!

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym dniu rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na plakat promujący hasło „Bądź bezpieczny w Internecie!”. Celem konkursu było włączenie się w kampanię społeczną "Dzień Bezpiecznego Internetu", inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci. Najlepszy plakat wykonała Marzena Richter z klasy II b. W ramach obchodów DBI odbyły się zajęcia w klasach pierwszych z pedagogiem szkolnym na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Członkowie Koła Czytelniczo- Multimedialnego wykonali również broszury informacyjne o najczęstszych zagrożeniach w sieci.

KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, biorą udział w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W tym roku szkolnym również możemy poszczycić się już sukcesami. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się bowiem następujący uczniowie:
Konkurs biologiczny:
• Wojciech Bryliński, kl. III b

Konkurs chemiczny:
• Paweł Blecharczyk, kl. III b

Konkurs języka niemieckiego:
• Paulina Furtak, kl. III c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie sie dnia 9 lutego (wtorek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 - zapoznanie z pracą szkoły w I semestrze 2009/2010, sprawy bieżące.
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30


Serdecznie zapraszamy !

 

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,960,460 Unikalnych wizyt