Sierpnia 05 2021 08:49:33
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
POKAZ "ODLOTOWA FIZYKA Z WSK PZL-RZESZÓW"

Uczniowie naszego gimnazjum w dniu 15.01.2010 r. uczestniczyli w pokazie „Odlotowa fizyka z WSK PZL - Rzeszów" w ramach programu „Czas na Inżyniera”. Była to interaktywna lekcja obejmująca treści z zakresu fizyki i techniki. Miała na celu rozwijanie zainteresowania naukami ścisłymi i lotnictwem wśród uczniów. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzież obejrzała ciekawe doświadczenia, które w większości nie byłyby możliwe do wykonania w naszej pracowni fizycznej. Dziękujemy organizatorom i prowadzącym, liczymy na dalszą współpracę. Galeria zdjęć

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 13-15 stycznia 2010 roku trwał w naszej szkole próbny egzamin gimnazjalny organizowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. W drugim dniu egzaminu gimnazjaliści zmierzyli się z testem obejmującym zagadnienia z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Do rozwiązania mieli 34 zadania, które zbadają nie tylko ich wiedzę, ale i umiejętność wyszukiwania i stosowania informacji czy wskazywania i opisywania faktów, związków i zależności. Natomiast 15 stycznia odbył się próbny egzamin z języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Egzamin próbny był dla uczniów klas trzecich sprawdzianem ich wiadomości i umiejętności przed ogólnopolskim egzaminem gimnazjalnym, który w tym roku odbędzie się w dniach 27 - 29 kwietnia 2010 roku.

Arkusze pytań i odpowiedzi z Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego

Wesołych Świąt !!!

Wesołych Świąt

Niech Święta Bożego Narodzenia
i Wigilijny wieczór upłyną Wam
w szczęściu i radości
przy staropolskich kolędach
i zapachu świerkowej gałązki,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością
i szczęściem.

 

Spotkanie Wigilijne

22 grudnia w świątecznie udekorowanej auli naszego gimnazjum odbyło się Spotkanie Wigilijne. Uczniowie zasiedli wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami szkoły przy wigilijnych stołach. Życzenia świąteczne złożył wszystkim ks. Marian Hofman, dyrektor gimnazjum Jan Semków oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Weronika Szumełda. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego i Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP działającej w Gimnazjum w Żurawicy. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw. Były więc pierogi, czerwony barszcz z uszkami, ryba po grecku oraz inne przysmaki. Śpiewano polskie kolędy, dzielono się opłatkiem. Był to wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły.

Najładniejsze dekoracje świąteczne

W dniu 22 grudnia 2009 roku, podczas spotkania wigilijnego w naszej szkole, zostały zaprezentowane najładniejsze dekoracje świąteczne. Spośród wszystkich prac, które uczniowie wykonali na zajęciach technicznych pod kierunkiem pana Marka Jaremczuka wybrano 4 najpiękniejsze . W kategorii stroik świąteczny wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II b Agata Banaś, w kategorii choinka elektroniczna wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III b Paweł Blecharczyk, w kategorii kartka świąteczna na wyróżnienie zasłużyła praca ucznia klasy II c Macieja Ignatowskiego i w kategorii szopka bożonarodzeniowa wyróżniony został uczeń klasy III c Karol Bracio. Wszystkim wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy i słodkie upominki. GRATULUJEMY!!

Góra Grosza 2009

Góra Grosza 2009Nasze gimnazjum, jak co roku, przyłączyło się do akcji „Góra Grosza 2009” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dotychczasowe edycje akcji utwierdziły wszystkich w przekonaniu, jakie znaczenie może mieć jeden grosz. Uczniowie naszej szkoły entuzjastycznie odnieśli się do akcji i chętnie zbierali „grosz do grosza”. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową, a zebrane pieniądze z wejściówek przeznaczono na akcję Góra Grosza. Ogłoszono również konkurs dla klas. Najwięcej grosików zebrała klasa II c. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę od Pana Dyrektora i Grona Pedagogicznego „Dzień bez pytania”.

„Mniej uczyć, więcej kształcić, a najwięcej wychowywać”- to motto naszej szkoły, które dzięki takim akcjom nie jest pustym sloganem, lecz pozwala uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby innych.

Za udział w akcji dziękujemy!!!

Lekcja z historii najnowszej z IPN

Historia z IPNDnia 10 grudnia 2009 roku odbyła się w naszej szkole lekcja historii z udziałem uczniów klas trzecich przeprowadzona przez przedstawicielkę Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie – panią Małgorzatę Rebizant-Łukaszek. Tematem lekcji było „PRL – państwo totalitarne? Próba odpowiedzi na to pytanie była dla uczniów nie tylko swoistym podsumowaniem historii lat 1944–1989, ale i znakomitym przypomnieniem cech ustrojów totalitarnych.

Gimnazjaliści-dzieciom

MikołajW dniu 04.12.2009 r. pani Agnieszka Andrach, pani Anna Pstrąg – Fac przy współpracy z wychowawcą klasy II szkoły podstawowej panią Barbarą Ryczan zorganizowały Mikołajki dla uczniów nauczania początkowego ze szkoły podstawowej i przedszkolaków Samorządowego Przedszkola nr 1 w Żurawicy. Grupa młodzieży z gimnazjum i dzieci z klasy II szkoły podstawowej wystąpiły na deskach sceny w auli gimnazjum, wystawiając krótki spektakl „O dzwoneczku , który się zagubił”. Przedstawienie to miało na celu wprowadzić dzieci w mikołajkową atmosferę. Bajkowe postacie w wesołym orszaku, przy akompaniamencie trąbki, wprowadziły oczekiwanego przez najmłodszych Świętego Mikołaja. Mikołaj rozdając prezenty wysłuchał pięknie recytowanych wierszy oraz radośnie wyśpiewanych przez dzieci świątecznych piosenek. Najmłodsi przygotowały to specjalnie dla wyjątkowego gościa. Mikołajkowy poranek wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii

Mikołaje są wśród nas !!!

ZdjęcieW tym roku szkolnym w klasie III c uczniowie organizując mikołajki klasowe postanowili, że zebrane pieniądze przekażą na Dom Dziecka „Nasza Chata" w Przemyślu. Dochód w kwocie 360 zł wsparł działalność Domu Dziecka, a klasowi Mikołaje utwierdziłi nas wszystkich w przekonaniu, że warto się dzielić.

Młodzież na spektaklu "Santo Subito"

Santo SubitoW dniu 25.11.2009 r. grupa uczniów z klas I-III pod opieką pani Agnieszki Andrach i Anny Pstrąg – Fac uczestniczyła w przedstawieniu „SANTO SUBITO”, które wystawione było przez Krakowski Teatr Edukacji na deskach sceny Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Spektakl „Santo Subito” poświęcony był osobie wielkiego Papieża Jana Pawła II. Akcja spektaklu skupiła się na pokazaniu atmosfery tamtych pamiętnych dni, po śmierci Karola Wojtyły. Sztuka poruszyła wiele życiowych problemów współczesnego człowieka zwracając szczególną uwagę na moralność, samotność, rodzinę, a także wybór między dobrem a złem.

II Międzynarodowy Integracyjny Turniej Sztuki Szachowej

Szachy 2009Gimnazjum w Żurawicy było organizatorem drugiego już Międzynarodowego Turnieju Sztuki Szachowej. Turniej odbył się w dniach 14-15 listopada 2009r. Staraliśmy się przedstawić  grę szachową jako wartość  niekomercyjną, sięgnąć do istoty sztuki szachowej, czyli bezinteresownego kształtowania osobowości, indywidualności, wrażliwości na piękno i sztukę walki, głównie z samym sobą, ze swoimi słabościami. Tak rzadko dostrzega się wartości estetyczne i aksjologiczne w królewskiej grze traktując ją wyłącznie jako zimny, wyrafinowany sport.  Dlatego też pytając o genezę Turnieju Sztuki Szachowej, sięgamy do filozofii i pedagogiki wszechstronnego rozwoju każdego człowieka.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,960,422 Unikalnych wizyt