Sierpnia 05 2021 10:56:03
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
STREFA MŁODEGO KIBICA
Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłkę nożną i pierwszy mecz reprezentacji Polski na stadionie w Moskwie, wzbudził wśród uczniów naszej szkoły ogromne zainteresowanie. 19 czerwca 2018 r. o godzinie 17, w auli naszej szkoły na „szkolnym telebimie” grupa uczniów i nauczycieli razem kibicowała polskiej drużynie w meczu z Senegalem. Biało czerwone koszulki, barwy narodowe na twarzach, szaliki i inne obowiązkowe gadżety, jeszcze bardziej podkreśliły wyjątkowość spotkania. Wspólnie odśpiewany hymn polski pozwolił odczuć wszystkim, że jesteśmy patriotami - Polakami. Mecz był pełen emocji i choć wynik nie był zbyt satysfakcjonujący, wspólne kibicowanie zapewniło wszystkim wiele radości.
ODWIEDZINY DZIECI Z UKRAINY
W dniu 19 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedziło 19 uczniów z Ukrainy ze szkół z okolic Sambora. Opiekunem grupy była siostra zakonna Elżbietą Ślemp, która prowadzi katechezę w parafii Męczeństwa Jana Chrzciciela w Samborze. Dzieci mają polskie korzenie i rozmawiają w języku polskim. Wizyta w naszej szkole była jednym z punktów pięciodniowej wycieczki do Polski. Dzieci zapoznały się z systemem edukacji polskich uczniów, obejrzały pracownie oraz uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych w hali sportowej. Dzięki uprzejmości naszych pań, pracujących na stołówce szkolnej, zostały poczęstowane pysznym obiadem i obdarowane słodkościami. Wizyta dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i umożliwiła zdobycie nowych doświadczeń w Polsce.
ŚWIĘTO PATRONA W NASZEJ SZKOLE
Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody patrona - Świętej Jadwigi Królowej Polski. Po uroczystej Mszy Świętej nauczyciele wraz z uczniami ruszyli w pochodzie w kierunku szkoły na dalszą część uroczystości. W auli szkolnej uczniowie wcielili się w średniowieczne postacie, przedstawiając życie i działalność Świętej Jadwigi. Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu historycznego o naszej patronce. Miejsce 1 zajął Bartosz Ptak, miejsce 2 Zuzanna Walus, a miejsce 3 Oliwia Sosnowska. Po uroczystościach na najmłodszych i tych starszych czekało wiele atrakcji na boisku szkolnym i w hali sportowej. Uczniowie bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, częstowali się popcornem, watą cukrową i zimnymi napojami.
WYKŁAD IPN "NIEPODLEGŁA 1918-2018"
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole 7 czerwca, odbyły się wykłady i zajęcia warsztatowe z Panią Katarzyną Kyc, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
• Uczniowie klas 4 i 5 SP uczestniczyli w spotkaniu, gdzie tematem były Symbole naszej historii – historia herbu i flagi Polski. W przystępny i interesujący sposób poznali i przybliżyli sobie historię naszego Hymnu, Godła czy Flagi. Dzieci miały możliwość zwrócić uwagę, jak bardzo ważna jest tożsamość narodowa i wiedza o swojej Ojczyźnie.
• Uczniowie klas 6, 7 SP i klas 2, 3 Gimnajzum wysłuchali bardzo ciekawego wykładu, przedstawiającego sylwetki twórców niepodległej RP, takich mężów stanu jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski czy Józef Haller. Prowadząca wykład, przedstawiając nam trudy powstania II RP, zwróciła uwagę na różnice między omawianymi politykami, którzy mimo różnych poglądów potrafili się porozumieć dla dobra niepodległej Ojczyzny.
ŚWIĘTO SZKOŁY
W dniu 8 czerwca 2018 roku (piątek) odbędą się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły.

Porządek uroczystości:
godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy (zbiórka dzieci w kościele),
po mszy św. uroczysty przemarsz do szkoły pod opieką nauczycieli
godz. 09.15 - Montaż słowno-muzyczny w auli szkolnej
godz. 10.00 - Atrakcje na boisku szkolnym dla klas 0-VI oraz zajęcia w hali sportowej dla klas VII i gimnazjum
godz. 12.10 - zakończenie uroczystości

Świetlica szkolna czynna zgodnie z planem.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.
DZIEŃ NAUKI W PWSW
W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w IX Dniu Nauki zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. W tym roku przygotowano wiele atrakcji . Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w kilku konkurencjach, m. in. w dyktandzie ortograficznym, konkursie szachowym czy biegu akademickim. Młodzież obejrzała pokaz współdziałania służb w czasie sytuacji kryzysowych oraz miała możliwość uczestniczenia w doświadczeniach chemicznych w laboratorium, warsztatach projektowania 3 D i warsztatach technologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się indywidualna konkurencja „Kajakiem po stawie bakończyckim”, która umożliwiła uczniom sprawdzenie własnych umiejętności właściwego wiosłowania i oswojenia się z podstawowymi zasadami pływania kajakiem.
INFORMACJA
1 czerwca 2018 roku - Dzień Dziecka

klasy VII
wyjazd do kina Helios w Przemyślu

klasy II-III gimnazjum
07.40 - 10.10 - lekcje zgodnie z planem
Po lekcjach projekcja filmu w auli szkolnej
Z OSTATNIM POŻEGNANIEM...
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 23 maja 2018 r. o godz. 13.00
wspólną modlitwą różańcową w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy.
Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 14.00,
po której nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
W ramach obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej pt. „Jest takie miejsce, taki kraj…”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Żurawica.
Konkurs odbył się 17 maja 2018 r. w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Zebranych recytatorów i nauczycieli-opiekunów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy przywitali konferansjerzy należący do Samorządu Szkolnego – Karolina Zamorska i Kamil Paradowski. Zanim przystąpiono do poetyckich rywalizacji, dyrektor szkoły p. Jan Semków życzył powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu, a wójt gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski ze wzruszeniem w głosie podkreślił, jak ważna dla Polaków jest wolna Ojczyzna.
Zmagania poetyckie odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, a występy dzieci oceniało jury: p. A. Kubisztal i p. J. Beer – polonistki z ZSP nr 1 w Ż-cy, p. M. Lubas – nauczyciel-bibliotekarz z ZSP nr 1 w Ż-cy oraz p. H. Plebankiewicz z ZSP nr 2 w Ż-cy.
WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO CZĘSTOCHOWY
W dniach od 7 do 9 maja 2018 r. klasy: 2 a, 2 b, 2 c pod opieką wychowawców: Elżbiety Fiń, Krzysztofa Blicharskiego, Marka Jaremczuka i Agnieszki Wojtaszek, wyruszyła na wycieczkę Ojców-Częstochowa-Zator. Pierwszym punktem naszej wycieczki było podążanie Szlakiem Orlich Gniazd. Wycieczka piesza po Ojcowskim Parku Narodowym, to głównie takie atrakcje jak Zamek Pieskowa Skała, którego historia sięga siedmiuset lat. Oczywiście nieodłączną częścią wycieczki jest również położona nieopodal potężna Maczuga Herkulesa. Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Częstochowie, zwiedzając Sanktuarium i Klasztor na Jasnej Górze, następnie udaliśmy się na ruiny zamku wybudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego w Olsztynie. Ostatnim punktem naszej podróży, była zabawa w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. O godz. 11.00 została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Marian Hofman. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej wzbogaciła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. Po liturgii wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,960,520 Unikalnych wizyt