Września 18 2021 10:00:04
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
INFORMACJA

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
informujemy, że dni 2 i 4 maja 2018 roku
są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VI przygotowali część artystyczną o bardzo patriotycznej wymowie. Wszyscy zebrani poznali okoliczności uchwalenia Konstytucji, sylwetki jej twórców oraz jej wielkie, dziejowe znaczenie. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki filmik dotyczący polskich symboli narodowych. Ciekawa inscenizacja uroczystości sprawiła, że uczniowie obejrzeli ją z wielkim zainteresowaniem.
NASZE KONKURSOWE SUKCESY W I LO
XI edycja „Kwietniowych Spotkań z Juliuszem Słowackim” odbyła się – jak co roku – w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu Nie obyłoby się oczywiście bez udziału naszych uczniów! I to udziału na bardzo wysokim poziomie i z dużymi sukcesami. W poszczególnych kategoriach tego powiatowej rangi konkursu uczestniczyło aż 10 reprezentantów naszej szkoły, których przygotowali p. Aleksandra Kubisztal, p. Agnieszka Andrach, p. Marta Lubas i p. Wiesław Semków.
Chlubnie ogłaszamy wyniki:
• 1 miejsce – w kategorii POEZJA ŚPIEWANA – kwintet muzyczny Aleksandra Koszelik, Katarzyna Jurek, Martyna Smuczek, Martyna Stadnik oraz Kamil Kamiński
• 2 miejsce – w kategorii KOMIKS – Marta Szal
• 3 miejsce – w kategorii WIEDZA O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO – Paulina Hołowid ex aequo Katarzyna Jurek
• 3 miejsce – w kategorii RECYTACJA – Karolina Zamorska
• 3 miejsce – w kategorii PREZENTACJA MULTIMEDIALNA – Paulina Hołowid
Jesteśmy dumni i gratulujemy!
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas 0-VII i II-III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy!

MSZA KATYŃSKA
W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku, z udziałem władz lokalnych, służb mundurowych, pocztów sztandarowych szkół z Przemyśla i okolic oraz rodzin Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu upamiętniono 78 rocznicę Zbrodni. W uroczystościach udział wzięła i Mszę św. uświetniła Harcerska Orkiestra Dęta z Żurawicy działająca przy naszej szkole. Podczas uroczystej homilii kaznodzieja przypomniał bolesną historię polskich elit okrutnie mordowanych w 1940 roku przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wezwał też do modlitwy ale i pamięci historycznej ku przestrodze dla przyszłych pokoleń. W czasie Mszy św. modlono się za ofiary Zbrodni Katyńskiej i ich rodziny. Modlitwie polecano także współczesny świat, aby unikał wojen, a wszelkie konflikty rozwiązywał na drodze pokoju. Po liturgii złożono kwiaty przy tablicy z nazwiskami ofiar ludobójstwa na polskich oficerach, umieszczonej na jednym z filarów karmelickiego kościoła. W uroczystościach naszą szkołę reprezentował dyrektor p. Jan Semków, vice-dyrektor p. Renata Drewniak oraz nauczycielka historii p. Agnieszka Wojtaszek. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Żurawicy wystawił również dwa poczty sztandarowe: Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski, w którym stali: Patrycja Słabik, Kinga Wojnarowicz i Michał Zabłocki, oraz Poczet Sztandarowy Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasza szkoła się opiekuje, a stali w nim: Monika Stankiewicz, Natalia Wojtaszek i Marek Hamryszczak.
PORANEK KATYŃSKI
13 kwietnia 2018 r. w auli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy odbył się uroczysty poranek upamiętniający 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W atmosferę II Wojny Światowej i zbrodniczego dzieła stalinowskiego NKWD, wprowadziły Nas uczennice: Patrycja Słabik i Kinga Wojnarowicz. Wzruszające i przejmujące wiersze recytowali Marek Hamryszczak i Monika Stankiewicz. Referat o Zbigniewie Cichobłazińskim - jedynym mieszkańcu Żurawicy zamordowanym w Katyniu w kwietniu 1940 r. wygłosiła Natalia Wojtaszek. Uroczysty poranek, jak co roku jest stałą formą uczczenia pamięci wymordowanych przez NKWD jeńców wojennych, na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z 5 marca 1940 r. Dzięki takim inicjatywom jak możemy być pewni, iż pamięć tamtych strasznych czasów nie przeminie, a młodzi ludzie będą posiadali potrzebną wiedzę i wrażliwość.
ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM
Od wielu lat w naszej szkole organizowane są zajęcia z doradcą zawodowym dla uczniów klas III. W tym roku odbyły się one 09.03.2018 r. i 09.04.2018 r. Warsztaty prowadzili pracownicy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu. Doradcy zawodowi pani Dorota Markowska – Słysz i pani Anna Wanat zaproponowały ćwiczenia, które pomogły uczniom w określeniu swoich uzdolnień i talentów, a tym samym zdolności, które stanowią ich mocną stronę. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji i zainteresowań zawodowych oraz zapoznała się z różnymi zawodami.
TOLKIEN PO RAZ TRZECI!
Trzeci już rok z rzędu obchodzimy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania Tolkiena, który przypada 25 marca. W przedświąteczny poniedziałek w bibliotece szkolnej zebrali się uczniowie klasy 6 „a” i 7 „a” szkoły podstawowej, aby wziąć udział w tym ekscytującym i niecodziennym wydarzeniu.
Do cudownego, pełnego magii i czarów świata książek Johna Ronalda Reula Tolkiena – twórcy fantasy wprowadziły wszystkich zebranych uczennice klasy 7 „a” – Ola, Dagmara, Ula, Paula, Ela i Oliwia. Dziewczynki głośno i z pełnym zaangażowaniem czytały fragmenty przygód Bilba Bagginsa, głównego bohatera „Hobbita”. Poza tym obecni na spotkaniu uczniowie mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu dokumentalnego pt. „J. R. R. Tolkien – władca snów”. W międzyczasie Natalia Kuniec – gimnazjalistka z klasy 3 „b” w bardzo ciekawy sposób zreferowała fascynujące dzieje J. R. R. Tolkiena i przypomniała jego twórczość. Najwięcej rozrywki i uśmiechu na twarzach dzieci wywołał fantasy-quiz z nagrodami, prowadzony przez Olę i Dagmarę z klasy 7„a”. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja o wyjątkowym powieściopisarzu zachęci wszystkich do czytania jego wyjątkowych dzieł.
WIELKANOC 2018

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

KONKURS O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM ROZSTRZYGNIĘTY!
27 marca 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jego celem jest poszerzenie wiedzy o administracji lokalnej, propagowanie działań samorządu wśród młodzieży oraz kształtowanie postaw obywatelskich. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum i składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Do eliminacji zgłosiło się 27 uczniów z naszego gimnazjum. Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników, którzy w części pisemnej zdobyli najwyższą liczbę punktów. Organizatorzy konkursu, to Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Żurawicy. Natomiast patronat objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski, Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Żurawica p. Marek Jaremczuk. Jury w składzie: Dyrektor szkoły mgr Jan Semków, dr Elżbieta Dybek i mgr Agnieszka Wojtaszek wyłoniło zwycięzców:
1. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Korczyńska uczennica klasy 3 c, która w nagrodę w czerwcu pojedzie do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wyjazd ufundował Europoseł prof. Mirosław Piotrowski
2. Drugie miejsce zajął Jakub Grabowski uczeń klasy 3 a, który wygrał bon pieniężny o wartości 200 zł, ufundowany przez Wójta Gminy Żurawica
3. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Jurek uczennica klasy 3 a, która otrzymała również bon pieniężny na kwotę 100 zł, ufundowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Żurawica
OZDOBY I DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Piękne kolorowe ozdoby wielkanocne pojawiły się w naszej auli, wprowadzając wszystkich w wyjątkowo wiosenny nastrój. Z niecierpliwością czekając na Wielkanoc, przedstawiamy nasze propozycje dekoracji świątecznych, które wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,977,602 Unikalnych wizyt