Sierpnia 05 2021 08:50:31
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
O bibliotece

Nasza biblioteka rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2005 roku w nowo wybudowanym budynku Gimnazjum w Żurawicy. Posiada nowoczesne wyposażenie i zbiory dostosowane do potrzeb użytkowników. Jest w pełni skomputeryzowana w systemie bibliotecznym MOL Optivum. Składa się z wypożyczalni i czytelni z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.

Biblioteka

Czytelnia

Wypożyczalnia wyposażona jest w stanowisko komputerowe z zainstalowanym systemem MOL Optivum, w którym utworzono bazę danych zbiorów bibliotecznych oraz rejestr czytelników. W wypożyczalni odbywa się bezpośrednia obsługa użytkowników biblioteki. Czytelnicy korzystają z wolnego dostępu do księgozbioru.

Czytelnia jest miejscem pracy indywidualnej i grupowej, gdzie użytkownicy korzystają z księgozbioru podręcznego i czasopism. Tutaj odbywają się lekcje biblioteczne, konkursy i imprezy biblioteczne, spotkania oraz zajęcia pozalekcyjne. Do czytelni uczniowie przychodzą również, żeby przygotować się do lekcji, wspólnie się uczyć, porozmawiać, spędzić kulturalnie i miło czas wolny. Znajduje się w niej 32 miejsc pracy. W czytelni oprócz bogatego księgozbioru znajdują się 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Komputery służą do wyszukiwania w Internecie potrzebnych informacji, korzystania z programów multimedialnych, tworzenia własnych dokumentów i przygotowywania prezentacji. Użytkownicy mają także dostęp do komputerowego katalogu biblioteki. Mogą m.in.:

• przeglądać bazę danych zbiorów bibliotecznych,

• przeglądać własne konto wypożyczeń (po podaniu hasła),

• przeglądać aktualne zestawienia bibliograficzne tworzone przez bibliotekarza (np. nowości).

Biblioteka podejmuje wiele działań propagujących książkę oraz inspirujących czytelnictwo. Na stałe w kalendarz imprez bibliotecznych wpisały się: konkursy czytelnicze, literackie, plastyczne. Bardzo uroczyście obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Święto to w każdym roku przebiega inaczej, a w jego organizację angażuje się młodzież. W naszej bibliotece działa również Koło Czytelniczo- Multimedialne. Na spotkaniach uczniowie poszerzają swoją wiedzę o książce i bibliotece oraz rozwijają swoje zainteresowania technologią informacyjną. W opinii czytelników biblioteka szkolna służy nie tylko do zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań uczniów, lecz jest także miejscem przyjemnego spędzania czasu wolnego.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,960,424 Unikalnych wizyt