Sierpnia 05 2021 09:42:52
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
Wymiana polsko-holenderska


HolandiaWspółpraca międzynarodowa pomiędzy Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy a WesselGansfort College rozpoczęła się w styczniu 2009 roku. W ramach seminarium kontaktowego 17 -19 stycznia 2009 roku w Winsum zostały podpisane ważne dokumenty dotyczące przyszłej współpracy. W marcu rozpoczęto realizację projektu mailowego „Poznajemy się nawzajem”, dzięki czemu uczniowie obu szkół wzajemnie się poznali. Mając na celu stymulacje rozwoju uczniów oraz poszerzenie znajomości języków obcych, pierwszy wyjazd uczniów z Gimnazjum w Żurawicy do Winsum odbył się w dniach 4 – 10 października 2009 roku.
W wyjeździe do Holandii uczestniczyło 41 uczniów z klas I - III pod opieką nauczycieli Elżbiety Fiń, Marty Lubas i Krzysztofa Blicharskiego. Młodzież z Żurawicy jako pierwsza odwiedziła szkołę WesselGansfort College w Winsum. Program pobytu polskiej młodzieży został przygotowany przez nauczycieli zaangażowanych w zorganizowanie wymiany międzynarodowej. Podczas pierwszego dnia pobytu, nasi uczniowie wraz z uczniami holenderskimi, zwiedzili miejscowość, a następnie zostali zakwaterowani u holenderskich rodzin.
Kolejne dni w ramach wymiany młodzieży zawierały wiele elementów, których celem było wzajemne poznanie się. Nasi uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach dydaktycznych z wychowania Wiatrak-Holandiafizycznego, plastyki i języka angielskiego. Ważnym punktem programu była wspólna praca nad dwoma projektami plastycznymi. Pierwsza praca polegała na stworzeniu miasteczka polsko-holenderskiego, druga zaś to wykonanie projektu plakatu z symbolami Polski i Holandii. Oprócz udziału w licznych zajęciach szkolnych, uczniowie zwiedzili Winsum i okolice. W ramach atrakcji turystycznych odwiedzili Zoo w Emmen, schronisko dla fok Seal Asylum w miejscowości Pieterburen oraz miasto Groningen – najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto na północy Holandii. Ciekawym punktem programu był spływ kajakami.
Chociaż pobyt polskiej młodzieży w Winsum trwał krótko, to jednak był on bardzo owocny. Dzięki temu, że każda uczennica i każdy uczeń mieszkał u innej rodziny holenderskiej, nawiązały się dużo trwalsze przyjaźnie i znajomości. Nasza młodzież miała okazję poznać codzienne życie swoich holenderskich partnerów. Obie strony były bardzo zadowolone z przebiegu wymiany, a powstałe kontakty są podtrzymywane głównie na drodze korespondencyjnej.
Na zakończenie pobytu odbyło się wspólne spotkanie z Burmistrzem miasta Winsum, podczas którego mieliśmy okazję wręczyć pamiątki i podziękować za serdeczne przyjęcie.

Następne spotkanie w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży odbędzie się w czerwcu 2010 roku. Tym razem nasi partnerzy z Holandii będą gościć w Żurawicy.

Galeria zdjęć

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,960,463 Unikalnych wizyt